KOSMOSAS

Vaizdai

– Jo pirmoji žmona manęs neįspėjo, kiek vargo su juo turėsiu.

– Na, negyva būdama nelabai beįspės.

Vitoldas – niekaip teisės studijų nebaigiantis jaunuolis. Jis įnirtingai maigo kompiuterio klavišus ir šūkauja įmantrybes, kurios jam šauna į galvą apėmus kūrybiniam šėlui. Rašant romaną svarbu nepaleisti įkvėpimo. Kartu su nauju draugeliu Fuksiu Vitoldas apsigyvena jaukiame provincijos šeimos namelyje: gauna pusryčius į lovą, o vakarais yra kviečiamas prie namiškių stalo. Jo vaizduotę kaitina neseniai ištekėjusi šeimininkų dukra, jos skaisčios akys ir goslios lūpos. Slampinėdamas aplink naujųjų namų sodą, Vitoldas pamato pakartą žvirblį. Palinkusi galvutė, praviras snapelis. Vitoldas suklūsta. Žvirbliai įprastai nesikaria, kariasi žmonės.

„Slapčiomis sekame šios istorijos vingiais. Regime ją sudėtingą ir persmelktą seksualumo, tokią, kokia ji yra Witoldo Gombrowicziaus romane, – iškreipta ir kurioziška, aštri ir brutali, kupina nerimo, o kai kurie galbūt pasakytų hičkokiška“, – sako režisierius Andrzejus Żuławskis.

Festivaliai: 
Tarptautinis Lokarno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą.

Andrzej Żuławski

Andrzejus Żuławskis, gimęs 1940 m. Lenkijoje, užaugo tarp Varšuvos ir Paryžiaus. Baigęs mokyklą, studijavo kino meną Paryžiuje. Grįžęs į Lenkiją dirbo režisieriaus Andrzejaus Wajdos asistentu. 1971 m. pristatė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Trečioji nakties dalis“, pelniusį daugybę apdovanojimų visame pasaulyje. Antrasis jo filmas „Velnias“ (1972) susidūrė su sovietine cenzūra, tad režisierius grįžo gyventi į Prancūziją. Filmas „Nuosavybė“ (1981) varžėsi Kanų kino festivalio konkursinėje programoje. A. Żuławskis sukūrė filmus „Beprotiška meilė“ (1985), „Mano naktys gražesnės už tavo dienas“ (1989) ir „Ištikimybė“ (2000). Jis taip pat dirbo teatre, yra parašęs keletą romanų ir apsakymų. Režisierius jau 15 metų gyvena Lenkijoje.