KORNELIS

Vaizdai

Mirė be priežasties, gyveno be tikslo, be dvasios.

Kornelis Vrėsvikas (Cornelis Vreeswijk) gyveno kaip norėjo. Dainavo, išlaidavo, mylėjo, kalėjo. Drovus ligoninės darbuotojas, svajojęs tapti žurnalistu, 7-ojo dešimtmečio viduryje pakliuvo į įrašų studiją. Čia prasidėjo jo karjera, neapsėjusi be skandalų, romanų, kivirčų. Biografiniame filme skamba jo dainos ir dėliojasi intensyvaus, aštraus, bohemiško gyvenimo istorija, aprėpianti pakilimus ir nuosmukius, muzikinį kelią, jį supusius žmones ir vienatvę. Nesitaikstančio ir maištingo bardo klausosi jau kelios švedų kartos.
 
„Man filmuose patinka vienišo žmogaus ir pasaulio priešprieša. Tiesą sakant, tokį jį ir įsivaizduoju. Jis turėjo daugybę pažįstamų, tačiau nemanau, kad kas nors pažinojo tikrąjį jį. Manau, jis ir norėjo, kad taip būtų, norėjo kalbėti savo dainomis ir poezija,“ – sako režisierius Amiras Chamdinas.

Festivaliai: 

Apdovanojimai „Guldbagge“ (Švedija) – nominuotas geriausio antraeilio vyro vaidmens atlikėjo kategorijoje.

Amir Chamdin

Švedų režisierius ir reperis Amiras Chamdinas gimė 1974 m. Stokholme. Pirmiausia išgarsėjo kaip dainininkas su populiaria švedų grupe „Infinite Mass“. Nuo 2000-ųjų režisuoja filmus, reklamas ir muzikinius klipus. Drauge su Martina Stöhr įkūrė kino kompaniją „Chamdin & Stöhr Film“. 2006 m. sukūrė debiutinį vaidybinį ilgametražį filmą „Dievo valia“, kuriame vaidina drauge su Nina Persson.