KIKI

Vaizdai

Man tai – ramybės uostas, nes čia jaunimui, kuriam gal… ne taip pasisekė, suteikiama galimybė.

Kaip rasti vietą pasaulyje, kuris tau jos nesuteikia? Iš kur įsikvėpti pagarbos sau, kai aplinkiniai, regis, nesugeba suprasti tavęs tokio, koks esi? Šie ir daug kitų klausimų kyla filmo „Kiki“ herojams, juodaodžių amerikiečių LGBTQ bendruomenės nariams. Šūkis „būti savimi“ jiems veikiau skamba kaip iššūkis, nes dėl aštrios transfobijos darbas, socialinė ir sveikatos apsauga jiems tampa sunkiai pasiekiami.

Žvelgti kiaurai paviršius ir pažvelgti į žmogaus sielą – tai stiprios dokumentikos bruožas.

Festivaliai: 

Berlyno tarptautinis kino festivalis – Geriausias dokumentinis filmas („Teddy award“); „Full Frame“ dokumentinio kino festivalis – apdovanojimas už įkvėpimą („Inspiration award“); „Outfest“ – specialusis apdovanojimas („Special award“).

Sara Jordenö

Sara Jordenö yra Švedijos menininkė ir dokumentinio kino kūrėja, gyvenanti JAV ir gimtojoje šalyje. Jos objektyve atsiduria visuomenės paribiuose esančių bendruomenių istorijos ir jų narių požiūris į savo vietą visuomenėje. Režisierės kino projektai ir užsakomieji darbai apkeliavo svarbiausius Europos ir Amerikos meno ir kino festivalius, jie rodyti Roterdamo kino festivalyje, Vienalėje, Berlyno bienalėje, Geteborge, Modernaus meno muziejuje Niujorke. „KIKI“ yra pirmoji pilnametražė režisierės juosta.