AŠ KELIAUJU VIENAS

Vaizdai

Manai, kad per pastaruosius aštuonerius metus atostogavau kaip žmogus? Ėjau į kiną? Skaičiau romaną? Buvau išlenkt burnelės su draugais? Ne!

1997-ieji, Bergenas. Jarlei Klepui 25-eri. Jis kremta literatūros mokslą, rymo prie straipsnių apie Proustą ir mėgaujasi nerūpestingo studentiško gyvenimo malonumais. Bet vieną dieną ateina laiškas, žinią patvirtina ir gydytojas. Jarlė – tėvas. Jau septynerius metus... Tik jis to nežinojo. Negana to, motina atsiunčia dukrą į svečius. Vieną. Jarlei panika. Ar galima taip elgtis su žmogum? Ar tai teisėta?! Į jo knygomis užverstą butą įsiveržia paistalai apie princeses, tamagočiai ir kvailos vaikiškos dainelės. Jarlė bando išsiginti jam primestos atsakomybės ir pats nebesupranta, kodėl savaitės pabaigoj taip liūdna atsisveikinti.
 
„Iš pradžių juokiesi. Bet po valandėlės supranti, kad ne viskas čia taip jau juokinga. Atsiveria kažkas skaudaus,“ – sako režisierius Stianas Kristiansenas.

Festivaliai: 

Svetlogorsko kino festivalis „Baltijos debiutai“ – pagrindinis prizas.

Stian Kristiansen

Stianas Kristiansenas gimė 1972 metais, 2006 m. baigė Norvegijos kino mokyklą Lilehameryje. Rogalando teatre mokėsi aktorinio meistriškumo ir vaidino keliuose filmuose. Sukūręs kelis trumpametražius filmus, 2008 metais debiutavo ilgametražiu „Žmogus, kuris mylėjo Ingvę“, laimėjusį apdovanojimą „Amanda“ geriausio filmo kategorijoje. Tais pačiais metais šį filmą rodė „Scanorama“.