KELIAUJANTYS ARTISTAI

Vaizdai

Pašovė žmogų, stovėjusį prie nežinomo kareivio kapo. Žmonės į jo kraują pamerkė vėliavą ir aukštai ją iškėlę šaukė: „Laisvė! Laisvė! Ne okupacijai!“

Būrelis aktorių keliauja per Graikiją: traukiniais, autobusais, pažliugusiais provincijos keliukais, paplūdimiu. Per šią kelionę jiems pro akis praslinks Antrasis pasaulinis ir pilietinis karai. Pavargę ir nuskurę, tačiau nepraradę savo orumo, jie visad pasiruošę vaidinti. Gatvėse skamba aistringos politinės dainos, aidi propagandiniai šūkiai, sklando skrajutės, blunka plakatai, pilasi šūviai, į akmeninį grindinį atsimuša išsigandusių žmonių žingsniai. Politines permainas palydi šalti istorijos nukankintų artistų žvilgsniai, kartais įsiplieskiantys daina ar žmogžudyste. O iš dangaus abejingai liejasi šviesos akvarelės.
Graikai užaugo garbindami stabus. Šiame filme stengiausi priartinti mitologiją prie žmogaus ir jo kasdienybės“, – sakė režisierius Theodoras Angelopoulas.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – FIPRESCI apdovanojimas; Berlyno kino festivalis – „Interfilm“ apdovanojimas; Britų kino instituto apdovanojimai – geriausio metų filmo prizas; Tarptautinis Tesalonikų kino festivalis – Graikijos kino kritikų asociacijos apdovanojimai už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią operatoriaus darbą, geriausią aktorių ir geriausią aktorę.

Theodoros Angelopoulos

Theodoras Angelopoulas gimė 1935 m. Atėnuose. Studijuodamas apie kiną net negalvojo – pradėjo teisės studijas, tačiau po karinės tarnybos perstojo į literatūrą. Sukūrė 13 pilnametražių filmų. Laimėjo šimtus skirtingų apdovanojimų, tarp kurių ir „Auksinė palmės šakelė“ už filmą „Amžinybė ir diena“. T. Angelopoulas žuvo 2012- ais, patekęs į eismo nelaimą. Paskutinis režisieriausi filmas - „Kita jūra“ – liko nebaigtas.