KAUBOJAI

Vaizdai

Tai, ką tu darai, yra beprasmiška.

Tavo duktė jau nebe tavo duktė.

Alanas pasitaiso kaubojišką skrybėlę ir pakviečia dukrą Keli šokio. Šventėje visi laimingi – susitinka su senais bičiuliais, šnekučiuojasi, dainuoja. Tačiau šeima netrunka pastebėti, kad Keli dingo. Iš pradžių save raminę ir kaltinę paauglystės audras, namiškiai ima jaudintis. Namie jie randa Keli paliktą raštelį, prašantį jos neieškoti – ji pasirinkusi naują gyvenimą. Alanas negali nurimti ir leidžiasi į dukros paieškas. Jo alinanti ir, rodos, bevaisė kelionė veda per skirtingus kraštus ir žemynus. Alanas pasiryžęs žūtbūt rasti dukrą. Net jei dėl to tektų paaukoti savo ir savo šeimos ramybę.

„Sausį filmavome šalia Pakistano sienos, žmonės patarė būti labai atsargiems, saugotis neramumų. O namie, Paryžiuje, tuo metu įvyko ataka prieš „Charlie Hebdo“... Smurtas ir agresija vėl išplito Prancūzijoje. Tai buvo nepaprastai emocingas laikas – sėdėjome prilipę prie radijų ir telefonų, buvome labai sukrėsti. Galėjome tik skleisti tiesą – kad viskas būtų geriau suprantama ir kiltų mažiau neapykantos. Tai viltingas troškimas, bet vienintelis dalykas, kurį mes, kaip filmų kūrėjai, galime – tai parodyti tą pasaulį“, – sako režisierius Thomasas Bidegainas.

Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – pristatytas programoje „Dvi režisierių savaitės“, „Auksinės kameros“ nominacija.

Thomas Bidegain

Thomasas Bidegainas yra prancūzų prodiuseris, platintojas, scenaristas ir režisierius, geriausiai žinomas iš projektų su režisieriumi Jacques’u Audiardu – 2010 m. T. Bidegainas pelnė „Cezarį“ už geriausią originalų scenarijų filmui „Pranašas“ (2009), o 2013 m. laimėjo geriausio adaptuoto scenarijaus apdovanojimą už filmą „Kaulai ir rūdys“ (2012). Šių metų Kanų kino festivalyje jis pristatė net du filmus – kartu su J. Audiardu parašytą filmą „Dypanas“, pelniusį „Auksinę palmės šakelę“, ir savo režisūrinį debiutą – filmą „Kaubojai“. Abu šiuos filmus šiemet rodo „Scanorama“.