Karalija I

Vaizdai

„Karalijos“ ligoninėje pilna keistų personažų. Neurochirurgas Stigas Helmeris žūtbūt nori sunaikinti nesėkmingos smegenų operacijos, kurią jis atliko danų mergaitei, įrodymus. Rogmoras, konsultuojantis anesteziologas, itin domisi Haičiu ir vudu magija. Stažuotojas Krogshojus nerimauja dėl Juditos, savo nėščios gyvenimo meilės, kurios pilvas auga nenormaliai greitai. Tarsi to būtų negana, amžinoji ligoninės pacientė ponia Drusė stengiasi išsiaiškinti, kas slypi už mirties mergaitės, kurios dvasia gyvena lifto šachtoje. 

Festivaliai: 

1995 m. serialas laimėjo Bodil apdovanojimus geriausio filmo, aktoriaus, aktorės ir antraplanės aktorės nominacijose, 1996 m. - Adolf Grimme apdovanojimą, 1998 m. - Bodil apdovanojimus už Geriausią aktorių ir Geriausią antrojo plano aktorę, 1999 m. - tarptautiniame Fantasporto fantastinių filmų festivalyje buvo apdovanotas už režisūrą, scenarijų ir pripažintas geriausiu filmu.

Lars von Trier

Režisierius Larsas von Trieras gimė 1956 m. 1983 m. baigė Danijos kino mokyklą ir per kelerius metus tapo visame pasaulyje žinomu režisieriumi. Jis yra vienas iš kino kompanijos „Zentropa“ įkūrėjų ir vienas iš Danijoje prasidėjusio „Dogmos“ kino judėjimo pradininkų. Jo filmai apdovanoti įvairių pasaulio kino festivalių apdovanojimais. Ypač daug apdovanojimų Larso von Triero filmai pelnė Kanų kino festivalyje. „Šokėja tamsoje“ buvo apdovanota didžiuoju Kanų prizu – „Auksine palmės šakele“, dainininkė Björk už vaidmenį šiame filme įvertinta geriausios aktorės apdovanojimu. Filmas „Prieš bangas“ Kanuose buvo apdovanotas didžiuoju žiuri prizu, o Charlotte Gainsbourg už vaidmenį „Antikriste“ pelnė geriausios aktorės apdovanojimą. „Scanorama“ rodė Larso von Triero filmus „Prieš bangas“, „Idiotai“, „Dogvilis“, „Penkios kliūtys“, „Manderlis“, „Antikristas“ ir „Melancholija“