KAIDAN. SIAUBO KLASIKA

Vaizdai

Lauke tiršta migla – pats laikas piktosioms dvasioms susiburti.

„Kaidan“ – tai vaiduoklių arba siaubo istorijos iš tolimosios Japonijos. Klyksmų jose negirdėti, nesitaškoma krauju, jos tylios ir paslaptingos, o siaubą ir nerimą kelia žmogaus sielos pabaisos – personažus kankina tamsiausias pavydas, geismas, įsiūtis, savigrauža, gėda.
 
Tai keturios kino novelės: „Ranka“, „Švilpautojas“, „Nosis“ ir „Likusios dienos“. 2009-aisiais Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK pasiūlė keturiems žinomiems režisieriams sukurti savotišką kino klasika tapusio 1964-ųjų Masaki’o Kobayashi’o „Kvaidan“ repliką. Režisieriai Masayuki Ochiai, Shinya Tsukamoto, Lee Sang-ilas ir Hirokazu Koreeda galėjo pasirinkti patikusius japonų literatūros klasikos kūrinius ir paversti juos savos stilistikos kino novelėmis, kurias sieja tik ypatinga „kaidan“ siaubo samprata.
 
Masayuki’o Ochiai „Ranka“ – tai istorija apie senyvą vyrą, kuris, apsvaigintas jaunos merginos grožio, paprašo jos paskolinti vieną ranką. Shinyos Tsukamoto „Švilpautojuje“ sesuo pavydi seseriai meilės laiškų. Lee Sang-ilo „Nosis“ – tai istorija apie viduramžių vienuolį, dėl kurio kaltės nuskendo berniukas. Hirokazu Koreedos novelė „Likusios dienos“ pasakoja, kaip ką tik palaidotas vaikas aplanko savo gedinčius tėvus. Bet ar tikrai ten jis?

Ochiai Masayuki, Tsukamoto Shinya, Lee Sang-Il, Koreeda Hirokazu