KAI AŠ MAŽAS BUVAU

Vaizdai

Septyniolikmečiai Tomas ir Eglė įsimylėjo. Taip droviai ir tyrai kaip įmanoma tik pirmąkart. Kartu tyrinėjo dar neatrastą suaugusiųjų pasaulį, kol vieną dieną Eglę, svajojusią išmokti tapyti, ima mokyti profesionalus dailininkas. Eglės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, o Tomas išgyvena dar nepatirtą pavydo jausmą. Ar jis sugebės atskirti realybę nuo regimybės ir taip žengti pirmą žingsnį brandos link?
 
„Mūsų herojai protestuoja prieš melą, veidmainystę, kaukes, kurias užsideda žmonės. Tik klausimas, kiek suvoktas šis procesas, kiek jis kyla iš vidinės esmės, o ne dėl pozos. Apie tai mes ir norim papasakoti“, – sakė režisierius Algirdas Araminas.

Algirdas Araminas

Algirdas Araminas (1931 m. liepos 1 d. Panevėžys – 1999 m. liepos 12 d. Vilnius) – lietuvių kino operatorius, režisierius. 1958 m. pradėjo dirbti operatoriaus asistentu Lietuvos kino studijoje, vėliau dirbo operatoriumi, ėmėsi režisūros ir nuo 1983-iųjų dirbo režisieriumi Lietuvos televizijoje. Nufilmavo juostas „Vienos dienos kronika“ (rež. V. Žalakevičius, 1963), „Birželis – vasaros pradžia“ (rež. R. Vabalas, 1970). Kaip režisierius debiutavo novelių filmu „Surask mane“ (1967). Išgarsėjo filmais, kuriuose atsiskleidžia jauno žmogaus pasaulis: „Kai aš mažas buvau“ (1968) ir „Maža išpažintis“ (1972). Devintajame dešimtmetyje kartu su rašytoja Violeta Palčinskaite sukūrė tris filmus vaikams: „Andrius“ (1980), „Traukinys į Bulzibarą“ (1986), „Geležinė princesė“ (1988).