JŪROS DAINA

Vaizdai

Sūnau mano. Prisimink mane savo pasakose ir dainose.

Žinok, kad visuomet tave mylėsiu.

Mažajai nebylei Sieršai ir jos broliui Benui klausantis jūros kriauklėje aidinčios jūros dainos, atgimsta senovės airių legenda apie mitines būtybes selkes – pusiau ruonius, pusiau žmones. Sesuo ir brolis netrunka suprasti, kad Sierša yra paskutinioji selkė, galinti nuo pražūties išgelbėti ne tik magišką jūrų pasaulį, bet ir savo šeimą. Tereikia surasti stebuklingąjį ruonio apsiaustą ir taip atgauti selkės galias, leisiančias Sieršai prabilti ir pačiai užtraukti jūros dainą. „Prarasdami savo tautos paveldą, folklorą, prarandame daug daugiau nei pasakojimus ir istorijas – kartu netenkame pagarbos gamtai, pusiausvyros, o su ja ir senųjų tradicijų“, – sako režisierius Tommas Moore’as.
Festivaliai: 
„Oskarų“ apdovanojimai – geriausio metų animacinio filmo nominacija; „Cezario“ apdovanojimai – geriausio animacinio filmo nominacija; „Annie“ apdovanojimai – geriausio animacinio filmo nominacija; Airijos kino ir televizijos apdovanojimai – geriausias filmas, geriausio scenarijaus nominacija.

Tomm Moore

Iliustratorius, komiksų dailininkas ir kino kūrėjas Tommas Moore’as gimė 1977 m. Šiaurės Airijoje. Studijavo animaciją Dubline, su bendraminčiais įkūrė animacijos studiją „Cartoon Saloon“. Jis parašė, prodiusavo, animavo ir režisavo ne vieną trumpametražį filmą ir reklamą. 2009 m. pristatė pirmąjį ilgametražį animacinį filmą „Kelso abatijos paslaptis“, juosta buvo nominuota „Oskarui“. „Jūros daina“ yra antrasis ilgametražis režisieriaus filmas.