ĮSIBROVUS PAS BERGMANĄ

Vaizdai

Vargšas senis. Kalbant apie įžymybes, svarbu nepamiršti, kad jie tuštinasi, kaip ir mes tuštinamės, vemia kaip ir mes, masturbuojasi kaip ir mes.

Claire Denis nejauku landžioti po neseniai mirusio režisieriaus namą. Michaelis Haneke linksmai krizendamas fotografuojasi su Ingmaro Bergmano kinotekoje rasta „Pianiste“ (pažymėta keturiomis žvaigždutėmis). Ryškūs kino režisieriai ir aktoriai charakteringai pasakoja apie savo asmeninį santykį su Bergmano filmais, vieni iš už vandenynų, kiti – vaikščiodami po rūsčią Foro (Fårö) salą. Čia Bergmanas gyveno ir kūrė daugiau kaip keturiasdešimt metų. Paplūdimyje tebedūla legendinės „Personos“ filmavimo darbų pėdsakai – lyg į jūrą vedantys traukinio bėgiai. Kur baigiasi paprasta, apčiuopiama realybė ir prasideda mitologizacija? Nejau Bergmanas buvo tik paprastas žmogus?
 
„Režisieriaus Ingmaro Bergmano namuose atrastos 1711 videokasečių tapo mūsų filmo pagrindu – žymūs kino kūrėjai, sužinoję, jog Bergmano filmotekoje yra jų kūrinių, buvo ekstazėje. Pagalvojome – o kodėl jų nepakalbinus?“ – sako režisieriai Jane Magnusson ir Hynekas Pallasas. 

Festivaliai: 

Rodytas Tarptautiniame Geteborgo kino festivalyje, Venecijos kino festivalyje, Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje.

Jane Magnusson, Hynek Pallas

Jane Magnusson gimė 1968 m. Švedijoje, yra kino kritikė ir rašytoja. Ji buvo viena iš daug apdovanojimų pelniusios juostos „Ebbe filmas“ (2009) režisierių, parašė švedų komedijos „Maudymosi kostiumėlių numeris“ scenarijų. 2012 m. kartu su Hyneku Pallasu sukūrė dokumentinį televizijos serialą „Bergmano juostos“. 

 

 

 

 

 

Hynekas Pallasas gimė 1975 m. Prahoje, yra švedų kino kritikas ir žurnalistas. Jis yra išleidęs dvi knygas apie švedų kiną. Filmas „Įsibrovus pas Bergmaną“ išsivystė iš dokumentinio televizijos serialo „Bergmano juostos“.