Įdegis

Vaizdai

– Bijai gydytojų?

– Ne, tavęs bijau.

Pusamžis gydytojas Kostis (akt. Makis Papadimitriou), siekdamas pamiršti praeitį, atvyksta dirbti į nedidelę Graikijos salą. Žiema čia – tamsi, ilga, slegianti, tačiau vasarą gyvenimas verda: jauni įdegę kūnai dieną nugula paplūdimius, o naktį paverčia nesibaigiančiu vakarėliu. Įsimylėjęs gražią kaip deivę Aną (akt. Elli Triggou), Kostis netrunka pamiršti savo, salos gydytojo, pareigas ir pasiduoti nevaldomam geismui, kuris virsta obsesija. Akinanti saulės šviesa ir nepakeliamas karštis virpina atmosferą, ir istorija iš eilinės dramos netrukus tampa įtemptu psichologiniu trileriu.
Festivaliai: 
Edinburgo filmų festivalyje – Geriausias pilnametražis filmas, Odesos festivalyje – „Golden Duke“ (specialusis žiuri apdovanojimas).

Argyris Papadimitropoulos

Argyris Papadimitropoulas yra graikų režisierius, studijavęs Oksforde ir Atėnuose. Pirmasis jo pilnametražis „Bank Bang“ (2008 m.) sulaukė didelės komercinės sėkmės, ir režisieriui pelnė Graikijos kino apdovanojimą už geriausią debiutą. Antrasis jo filmas „Prarastos dienos“ (2011 m.), režisuotas drauge su Janu Vogeliu, tapo Roterdamo kino festivalio atidarymo filmu. „Įdegis“ yra trečioji režisieriaus juosta.