GYVENIMO PRINCIPAI

Vaizdai

Kad ir kur bebūčiau, aplink vien nebrendylos.

Sinoptikai pranašauja velniškai karštą dieną. Savimi patenkintas pusamžis Emilianas važiuoja apžiūrėti namo statybų. Jis turi jauną žmoną, vaiką su ja ir paauglį sūnų iš ankstesnės santuokos. Darbe pasirodo, kada nori. Visiems aiškina ir ant visų burnoja, tebūnie ir maloniai. Jis geriausiai viską žino, todėl jis ir sprendžia. Tačiau paskutinę dieną prieš suplanuotas atostogas visi lyg susimokę elgiasi ne taip, kaip reikia. Per 24 valandas susikaupia tiek nelemtų nesusipratimų, kad Emilianas nebeišlaiko. Ir, rodos, susimąsto, ar tikrai teisingai gyvena?
 
Režisierius teigia, kad šio savo filmo nepriskirtų naujajai rumunų kino bangai, tačiau realybę jame vaizduoja nei kiek jos neklastodamas ir nemoralizuodamas.

„Mano manymu, svarbiausias dalykas, kurį suprantame pabaigoje, yra tai, kad turime išmokti bendrauti. Kiek gi galima tolti vieniems nuo kitų,“ – sako režisierius Constantinas Popescu.

Festivaliai: 

Filmas dalyvavo San Sebastiano ir Tarptautinio Transilvanijos kino festivalių konkursinėse programose; Tarptautinio Linco kino festivalio „Crossing Europe“ konkursinėje programoje.

Constantin Popescu

Constantinas Popescu gimė 1973 m. Studijavo kalbas ir literatūrą Bukarešte ir Salamankoje. Pirmąjį trumpametražį filmą „Butas“ sukūrė 2004 m. Visi režisieriaus trumpametražiai filmai dalyvavo didžiuosiuose tarptautiniuose festivaliuose. Jo ilgametražis debiutas „Kovotojo jaunų dienų portretas“ buvo rodytas Berlyno kino festivalyje programoje „Forumas“ 2010 m.