GYVENIMAS STOVĖJIMO AIKŠTELĖJE

- Taip pailsiu nuo šūdinos realybės.

- Negi realybė tokia bloga?

Bedarbis Fredas gyvena automobilių stovėjimo aikštelėje priemiestyje. Automobilyje ankšta, bet skrupulingai tvarkinga. Aikštelė nuolat tuščia, niekas netrukdo sėdėti ant suolelio ir žvelgti į jūrą. Vieną vakarą gretimais sustoja geltonas automobilis. Vienišius sunerimsta, bet naujasis kaimynas – dvidešimtmetis Katelis – neblogas vaikinas. Jiedu susidraugauja. Šaltos rudens dienos drauge ne tokios vienišos. Katelis ragina nepatiklų kaimyną susipažinti su į akį kritusia moterimi, o Fredas spiria vaikiną kapstytis iš narkomanijos. Ši viltinga, komiška ir graudi draugystės istorija pasakoja apie tai, kad žmogus, iš kurio mažiausiai tikiesi, gali daug ko išmokyti.
 
„Esu sukūręs nemaža dokumentinių filmų, kurie analizuoja socialines temas. Tačiau dažnai nutinka taip, kad tema kliudo įsigilinti į istoriją, kuri galbūt labiau paveiktų žmones. Man reikėjo sukurti filmą, kuris į žiūrovą prabiltų kitokia kalba. Tikiuosi, kad jis išprovokuos minčių ir paskatins suprasti personažus, kuriuos labai dažnai traktuojame stereotipiškai,“ – pasakoja režisierius Darraghas Byrne'as.

Festivaliai: 

2011 m. Airijos kino ir televizijos apdovanojimai (IFTAS) – nominuotas geriausio pagrindinio aktoriaus, geriausio montažo, geriausio originalaus garso takelio bei geriausio grimo ir šukuosenų kategorijose; Briuselio kino festivalis – laimėjo publikos apdovanojimą; Paryžiaus kino festivalis „Close Up“ –apdovanojimas „MK2 Jameson“ geriausiam pirmam vaidybiniam filmui; Bostono airiškų filmų festivalis – apdovanojimas „Aer Lingus“ geriausiam vaidybiniam filmui; Galway Film Fleadh 2011 - geriausio ilgametražio debiuto apdovanojimas.

Darragh Byrne

Darraghas Byrnas – Airijoje žinomas dokumentinių filmų režisierius. Filmus kūrė televizijos kompanijai RTE. „Gyvenimas stovėjimo aikštelėje“ yra jo ilgametražis debiutas kine.