GETAS. VIVIANOS AMSALEM TEISMAS

Vaizdai

Ar manoji žmona man tinka? Ne. Aš pasistengiu, kad ji man būtų tinkama ir viskas. Jokių nesąmonių.

Teismo salėje Viviana Amsalem pareiškia, kad reikalauja skyrybų, ir griežtai atsisako grįžti gyventi su savo vyru Eliša. Tačiau teks, nes jos norai niekam nerūpi. Eliša nesutinka skirtis, o religinis Izraelio teismas primygtinai skatina moterį grįžti namo ir bandyti iš naujo lipdyti seniai iširusią santuoką. Galų gale, juk tikriausiai tik ji ir yra kalta dėl visko, kas jųdviejų santykiuose blogai. Viviana vis grįžta į teismo salę, tačiau nei liudininkai, nei teisėjai, nei jos pačios vyras negirdi moters prašymų būti išlaisvintai iš šios santuokos pančių.

Šį filmą Izraelis pristato „Oskarams“.
„Šiandien Izraelyje kiekviena santuoka yra reglamentuojama religinio įstatymo, neatsižvelgiant, ar pora yra religinga arba kuriai religinei bendruomenei ji priklauso. Lemiamą akimirką moteriai ištarus „taip“, ji yra iškart „pasisavinama“, nes tik vyras gali priimti sprendimą dėl skyrybų – teisinė sistema suteikia galią skirtis tik vyrams“, – sako režisieriai Ronit ir Shlomi Elkabetzai.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Dvi režisierių savaitės“; Jeruzalės kino festivalis – geriausias Izraelio filmas, publikos simpatijų prizas, geriausio aktoriaus apdovanojimas; Izraelio kino akademijos apdovanojimai – 12 nominacijų; rodytas Toronto kino festivalyje.

Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz

Ronit Elkabetz gimė 1964 m. Izraelyje. Ji yra filmų scenaristė, režisierė ir aktorė. Kartu su broliu Shlomi‘u Elkabetzu sukūrė trilogiją, kurią sudaro filmai „Imti į žmonas“ (2004), „7 dienos“ (2008) ir „Getas. Vivianos Amsalem teismas“ (2014).

 

 

 

 

 

 

Shlomi Elkabetzas yra Izraelio scenaristas, režisierius ir prodiuseris. Režisavo filmą „Liudijimas“ (2011) kartu su seserimi sukūrė filmus „Imti į žmonas“ (2004), laimėjusį publikos simpatijų prizą Venecijos kino festivalyje, „7 dienos“ (2008) ir „Getas. Vivianos Amsalem teismas“ (2014).