GARNETO AUKSAS

Vaizdai

Tikiuosi, jis ras, ko ieško.

Jei ne auksą, tai bent ko širdis trokšta.

Globodamas senstančią, bet gyvenimo džiaugsmu alsuojančią motiną, Garnetas ima svarstyti, ar prisimindamas savo gyvenimą jis galės rasti akimirkų, kurios verstų šypsotis. Galiausiai jis ryžtasi atsiduoti savo didžiajam troškimui – leistis ieškoti lobio, kurio pėdsakus užtiko prieš dvidešimt ketverius metus. Sugrįžimas į laukinę ir mįslingą Škotijos gamtą Garnetui padeda išsakyti tai, kas jį slėgė ilgus gyvenimo metus, ir garsiai ištarti: „Atsiprašau, Dieve, kad iššvaisčiau savo gyvenimą“.

„Mes retai ekrane matome tikrus žmones – dažniausiai regime tik išpūstas ir sensacingas jų karikatūras. Filmo herojaus tikrumas – nuoširdumas ir atvirumas, gebėjimas stoti akistaton su nepatogiais gyvenimo klausimais, nuo kurių bėgame mes visi – paverčia stebinančią lobio paieškos istoriją kur kas daugiau atskleidžiančiu filmu“, – sako režisierius Edas Perkinsas.

Festivaliai: 

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Docville“ – komisijos prizas už geriausią tarptautinį dokumentinį filmą; Johanesburgo kino festivalis – geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas; Kino festivalis „IndieFEST“ – aukščiausio meistriškumo apdovanojimas – specialusis paminėjimas; Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Tribekos kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Ed Perkins

Edas Perkinsas gyvena ir dirba Londone. Jis režisavo, filmavo ir montavo filmus tokioms kompanijoms kaip „National Geographic“, „The New Yorker“, „The Guardian“, „Focus Features“ ir kt. 2009 m. baigė Šiaurės Karolinos universitetą, kur jo studentiškas filmas „Dėl Dievo meilės“ pelnė keletą apdovanojimų. Vėliau kūrė daugiaserijinius dokumentinius filmus „National Geographic“, režisavo dokumentinius filmus apie filmų „Projektas Nim“, „Erelis“, „Įsibrovėlis“ ir „Oskarą“ laimėjusio „Sugar Man“ kūrimą. „Garneto auksas“ yra debiutinis ilgametražis dokumentinis režisieriaus filmas.