FORCE MAJEURE

Vaizdai

Tu tik apsimeti, kad verki.

Švedų šeima pozuoja fotografui Prancūzijos Alpių fone. Prasideda Ebos, Tomo ir jų dviejų vaikų žiemos atostogos. Kalnų viršūnės spindi saulėje, o geresnio oro slidinėti nė įsivaizduoti negalėtum. Rodos, viskas nuostabu, tačiau, poilsiautojams bepietaujant restorane, prasideda sniego griūtis. Žmonės gėrisi neįprastu reginiu ir fotografuoja jį savo mobiliaisiais, tačiau milžinišku greičiu artėjanti sniego lavina ima rodytis mirtinai pavojinga. Kyla panika, žmonės puola gelbėtis. Kiekvienas už save. Eba šaukiasi vyro, kad šis padėtų vaikams, tačiau Tomas bėga net neatsigręždamas... Nors katastrofa taip ir neateina, šeimos gyvenimas jau spėjo negrįžtamai pasikeisti.
 
Šį filmą Švedija pristato „Oskarams“.
 
„Šis filmas gimė iš man ramybės neduodančio klausimo: kaip elgiasi žmonės, patekę į netikėtas ir ekstremalias situacijas, pvz., per katastrofą? Tai istorija apie poilsiautojus, kurie, pakliuvę į sniego laviną, išsigandę pabėga. Kai viskas baigiasi, jiems gėda dėl to, kad pakluso savo instinktyviai baimei“, – sako režisierius Rubenas Östlundas. 

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – komisijos prizas „Ypatingo žvilgsnio“ programoje; rodytas Toronto kino festivalyje; pristatytas Europos kino apdovanojimams

Ruben Östlund

Rubenas Östlundas gimė 1974 m. Švedijoje. Karjerą pradėjo dešimtajame dešimtmetyje kurdamas filmus apie slidinėjimą. Östlundas studijavo grafinį dizainą, vėliau įstojo į kino mokyklą Geteborge ir ją baigė 2001-aisiais. 2004 m. jis pristatė debiutinį filmą „Gitaros mongoloidas“. Režisieriaus filmas „Atsitiktinumai“ (2008) buvo rodytas Kanuose ir kituose didžiuosiuose kino festivaliuose. Po dvejų metų trumpametražis filmas „Nutikimas prie banko“ laimėjo „Auksinio lokio“ apdovanojimą Berlyne, jį rodė ir „Scanorama“. 2011-aisiais trečiasis ilgametražis R. Östlundo filmas „Žaidimas“ pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą.