FLAMENKO, FLAMENKO

Vaizdai

Šokio judesiai, žmogaus balsas, muzika ilgesingai ir aistringai pasakoja apie gyvenimą, meilę ir mirtį. Flamenkas. Jo tradicijos jau daugybę amžių perduodamos iš kartos į kartą, tačiau šis menas gyvas, jis kinta, veria naujas formas ir stilius. Režisierius Carlosas Saura sukūrė išskirtinio grožio teatrališką reginį: šokio aikštelėje susitinka senieji Ispanijos meistrai ir naujieji talentai. Vieni preciziškai laikosi tradicijų, antri eksperimentuoja ir į savo pasirodymus įpina kitus muzikos, šokio stilius. Filme nekalbama, gyvenimo istoriją jame pasakoja flamenkas.
 
„Nutarėme šiame filme nerodyti jokios išgalvotos istorijos [...]. Aš tikiu, kad jeigu prieš kameras rodysime dar kažką be šios muzikos ir šokio grožio, išduosime šio meno grynumą! Pasiūliau įvesti du naratyvo organizavimo elementus, kurie skiriasi nuo įprastų. Jie jungia pasirodymus ir apeliuoja į žiūrovo pasąmonę. Šie elementai – gyvenimo kelionė ir... šviesa,“ – pasakoja režisierius Carlosas Saura.

Carlos Saura

Vienas iš garsiausių ispanų režisierių Carlosas Saura gimė 1932 m. Fotografija susidomėjo būdamas 15-os, vėliau tapo profesionaliu fotografu. 1953 m. jis studijavo Ispanijos kino institute, kurį baigė 1957 m. filmu „Sekmadienio popietė“. Netrukus tapo instituto vadovu, tačiau dėl politinių priežasčių 1964 m. buvo priverstas atsistatydinti. Režisieriaus filmai susižėrė daugybę nacionalinių apdovanojimų, taip pat pelnė Berlyno kino festivalio „Auksinį lokį“ ir „Sidabrinį lokį“, specialųjį žiuri prizą Kanų kino festivalyje, o jo filmai „Mamai sukanka šimtas metų“ (1979) ir „Tango“ (1997) buvo nominuoti „Oskarui“ geriausio užsienio filmo kategorijoje.