ELENOS AMŽIUJE

Vaizdai

Tie, kurie galvoja, kad žino, kas teisinga šiame pasaulyje, gali būti pavojingai kvaili.

Elena – brandaus amžiaus moteris. Aplinkiniai tikisi, kad ji jau „susitupėjusi“, blaiviai suvokia šį pasaulį ir savo vietą jame. Tačiau Elena pasimetusi. Paskutinis pokalbis su vyru ją visai suglumina. Galų gale prieš pat pakylant lėktuvui ji, stiuardesė, sprunka lauk. Ji bijo likti viena, bet instinktyviai bėga nuo to, ką turėjo. Ji šliejasi prie atsitiktinai sutiktų žmonių. Patekusi į hipišką idealistų jaunuolių bendruomenę, Elena susižavi jų altruistine kova už gan keistai suprantamą visuotinį teisingumą. Ji leidžiasi į trumpą meilės intrigą. Sukrėtimai ir išgyvenimai padeda Elenai surasti vidinę ramybę. Gyvenimas prasideda iš naujo.
 
„Šis filmas ne apie tai, kas teisinga, o apie tai, kaip svarbu nebijoti keistis šiame sudėtingame ir prieštaringame pasaulyje. Nenorėjau, kad filmas išreikštų kokias nors politines pažiūras. Man rūpėjo nemoralizuojant perteikti įžvalgas apie žmonių gyvenseną, mąstyseną ir pasirinkimus,“ – sako režisierė Pia Marais.

Festivaliai: 

Tarptautinis Linco kino festivalis „Crossing Europe“ – dalyvavo konkursinėje programoje, apdovanojimas už geriausią filmą; Buenos Airių kino festivalis BAFICI – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė geriausios aktorės apdovanojimą; filmas dalyvavo Lokarno kino festivalio konkursinėje programoje.

Pia Marais

Pia Marais gimė 1971m. Johanesburge, augo gimtojoje Pietų Afrikos Respublikoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Studijavo skulptūrą ir fotografiją Londone, Amsterdame, Diuseldorfe, vėliau ėmėsi kino studijų Vokietijos kino ir televizijos akademijoje (DFFB) Berlyne. Dirbo kine antrąja režisiere ir scenariste. 2007 m. sukūrė pirmąjį ilgametražį filmą „Padugnės“, jis pelnė Tarptautinio Roterdamo kino festivalio apdovanojimą – „Tigrą“. „Scanorama“ šį filmą rodė 2007 m.