DVYNIAI. 53 VAIKYSTĖS SCENOS

Suaugusiuoju būti baisu, nes gali pakliūti į kalėjimą.

Baltapūkiai, mėlynakiai broliai Gustavas ir Oskaras – dvyniai. Oskaras – nykštukas, jam achondroplazija. Skiriasi jie ne tik fiziškai, bet ir savo pažiūromis į gyvenimą. Režisierius, berniukų dėdė, juos filmavo dešimt metų, nuo devynerių iki devyniolikos. Pietų Švedijos kaime, netoli jūros, bėga vasaros. Filmas fiksuoja jų vaikiškus žaidimus ir seniokiškus samprotavimus, paauglystės pramogas, taip pat pykčius, pokalbius apie ateitį ir save. 53 chronologine seka sudėtos scenos šeimyniškai intymios, o lakoniška istorija paprasta ir nuoširdi.
 
„Pasirinkau šias 53 scenas, nes jos reikšmingos. Norėjau vaikystės istoriją perteikti netradiciškai, todėl atsisakiau nuoseklaus pasakojimo. Šios scenos – tarsi nuotraukos iš šeimos albumo, užfiksuotos akimirkos. Jų visuma atspindi laiko tėkmę. Gyvenimas nėra pasakojimas. Gyvenimas – akimirkos ir nutikimai,“ – sako režisierius Axelis Danielsonas.

Festivaliai: 

Tarptautinis Roterdamo kino festivalis – dalyvavo programoje „Šviesi ateitis“.

Axel Danielson

Axelis Danielsonas gimė 1976 m. Pietų Švedijoje. Prieš pasukdamas į kiną, dirbo ugniagesiu. 2011m. pradėjo kino studijas Geteborgo universiteto kino mokykloje. „Dvyniai“ yra jo ilgametražis debiutas.