DVI SAULĖTOS DIENOS

Vaizdai

– Nedrįsk į mane šaudyti, idiote!

– Aš netyčia.

Sutuoktiniai Piteris ir Martina nebesusikalba. Nieko gero nežada ir atostogų Kroatijos pajūryje pradžia. Vyras neatsitraukia nuo darbų, nuolatos nuobodžiai bamba ir nemaloniai bendrauja su kurortuose pasitaikančiais bičiuliškais senukais. Jo gražuolė žmona Martina ilgisi dėmesio ir ramybės bei liguistai ryja tabletes. Kad išgelbėtų atostogas, ji džiugiai sutinka važiuoti į kalnus. Jų nuostabai, kalnuose visai turistų grupelei išdalijami šautuvai, o medžioti moko angliškai nekalbantis gidas. Paslaugus ir ne visai nekaltas gido gestas, impulsyvus šūvis – ir prasideda tikros „linksmybės“. Martina ir Piteris lieka kalnuose vieni. Saulė kepina, kelio nematyti, gyvybė pavojuje. Tik atplėšti nuo kasdienybės jie susivokia savo jausmuose.
 
„Neišmanau, koks yra karas. Neišmanau, koks yra nuotykis, bet apie žmonių santykius žinau labai daug. Visada randu istoriją, kurioje galiu panagrinėti jausmų niuansus,“ – sako režisierius Ognjenas Sviličićius.

Festivaliai: 

Pulos kino festivalis (Kroatija) – dalyvavo nacionalinėje konkursinėje programoje; Tarptautinis Kotbuso kino festivalis – dalyvavo programoje „Focus“; dalyvavo tarptautiniuose Belgrado, Varšuvos, Sofijos, Linco, Utrechto kino festivaliuose.

Ognjen Sviličić

Kroatų režisierius ir scenaristas Ognjenas Sviličićius gimė 1971 m. Splite. Studijavo Zagrebo dramos meno akademijoje. 1999m. režisavo debiutinį ilgametražį „Norėčiau būt ryklys“. Vėlesni filmai „Atsiprašau už kung fu“ (2004) ir „Arminas“ (2007) dalyvavo Berlyno kino festivalio programoje Jaunojo kino forumas. Režisierius taip pat dėsto scenarijaus rašymo kursą Zagrebo dramos meno akademijoje. 2007 m. „Scanorama“ rodė režisieriaus filmą „Atsiprašau už kung fu“, o Ognjenas Sviličićius buvo meistriškumo dirbtuvių „Jaunoji kino karta“ svečias