DVI DIENOS, VIENA NAKTIS

Vaizdai

Vienintelis būdas tau susidoroti su savo ašarom – kautis.

Įmonės vadovas nusprendė – arba darbuotojų premijos, arba Sandros darbo vieta. Pinigų abiems šiemet nėra. Įvykus balsavimui, kolegos nusprendžia atsisveikinti su Sandra, tačiau ji, paskatinta savo vyro, viršininką įtikina pirmadienį surengti dar vieną – slaptą – balsavimą. Moteriai lieka dvi dienos ir viena naktis, per kurias ji turės įtikinti kolegas atsisakyti savo pinigų ir taip išsaugoti jos darbo vietą. Tačiau įtikinti kitus kartais gali būti lengviau, nei įtikėti savimi pačia.

Šį filmą Belgija pristato „Oskarams“.
„Norėjome atskleisti, kaip ši moteris, pati to nesuvokdama, per savaitgalį atgaivino, rodės, seniai palaidotą savo darbovietės vienybę. Bandydama pagelbėti sau, ji atkūrė taip reikalingą elementą – vieningumą. Mes nenorėjome rodyti pirštais į kaltuosius, kad ir kas jie būtų – įmonė, mūsų visuomenė ar negailestinga konkurencinė kova darbo aplinkoje“, – sako vienas filmo režisierių Jeanas-Pierre‘as Dardenne‘as.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Sidnėjaus kino festivalis – geriausio filmo apdovanojimas; Tarptautiniai sinefilų bendruomenės apdovanojimai – Didysis prizas, pristatymas Europos kino apdovanojimams.

Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Jeanas-Pierre‘as Dardenne‘as (gimė 1954 m.) ir Lucas Dardenne‘as (gimė 1954 m.) priklauso elitiniam kino kūrėjų, pelniusių dvi „Auksines palmės šakeles“, klubui: pirmąją jie gavo už filmą „Rosetta“ (1999), antrąją – už juostą „Vaikas“ (2005). 2002-aisiais broliai pristatė filmą „Sūnus“, kuris Kanuose pelnė apdovanojimą už geriausią aktoriaus vaidmenį. Filmas „Lornos tyla“ 2008 m. Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas už geriausią scenarijų, o „Berniukas su dviračiu“ (2011) iškovojo Kanų Didįjį prizą.

 

Filmą pristato