DAUSOSE

– Aš jo taip ilgiuosi.

– Jis taip pat jūsų ilgisi, tačiau dabar jis pradeda naują gyvenimą Dausose.

Iš pažiūros eilinė islandų šeima verčiasi kiek neįprastais verslais: dviejų vaikų tėvas Oskaras nesėkmingai vilioja turistus pasižiūrėti vaiduoklių ir rengia spiritizmo seansus. „Mes, islandai, tikime elfais, akmenimis, dar balažin kuo“, – užsienio turistams porina vyras. Jo žmona Laura apdovanota ypatinga galia – ji gali bendrauti su į Dausas iškeliavusiais žmonėmis ir elfais, kurie, kaip tikima, apgyveno Islandijos žemes daug seniau už žmones. Ji kasdien aplanko ir šeimos namų kieme stovintį didžiulį akmenį – elfų buveinę. Tačiau Oskarui verslas klojasi vangiai, tad kai vokietis turistas pasiūlo nemenką sumelę už akmenį, jam maga šį parduoti. Filmas pasakoja apie tai, kas nutinka, kai užjūrin parduodamos savo kiemo dvasios.

Festivaliai: 

Islandijos kino ir televizijos akademijos apdovanojimai „Edda“ – geriausios aktorės, geriausio montažo ir scenarijaus nominacijos.

Grímur Hákonarson

Grímuras Hákonarsonas – režisierius, scenaristas. 2004 m. baigė Čekijos meno akademiją FAMU. Yra sukūręs keletą trumpametražių ir dokumentinių filmų, dalyvavusių tarptautiniuose festivaliuose. „Scanorama“ 2008-aisiais rodė šio režisieriaus trumpametražį filmą „Imtynės“.