DARVINAS

Toliau kelyje nieko nėra.

Mirties slėnis kerimai gražus, tačiau pavadinimas iškalbingas. Ši vieta Kalifornijoje viena iš nesvetingiausių žemėje. Dykumoje rasi tik Darvino miestelį, kurį namais vadina 35 žmonės. Čia nėra valdžios, darbo, bažnyčios, niekas neaugina vaikų. Anksčiau čia gyveno ūmaus būdo kalnakasiai, aukso gyslos vis ieškodavo avantiūristai, o susišaudymai ir kekšės buvo kasdienybė. Šiais laikais visai greta veikia pavojingų ginklų bandymo bazė. Gyvenimo vėtyti keistuoliai ir atsiskyrėliai porina filmo režisieriui, kokie keliai juos atvedė į šią pasvietę. Praeitis jiems nerūpi, svarbiausia sugyventi su savim ir su kitais dabar. Klausantis jų istorijų dingteli, kad ekrane matai apleistą vesterno filmavimo aikštelę ir būrelį čia pasilikusių siurrealistinio filmo personažų.
 
„Kurdamas filmą pamačiau, kad darviniečiai nėra pamišėliai, narkomanai, padugnės, kaip pasakoja gretimų apylinkių žmonės. Jų pažiūros, gyvenimai, asmenybės yra kur kas sudėtingesni. Norėjau, kad šis filmas teisingai perteiktų mano patirtį Darvine ir atskleistų, kokia ypatinga ir paslaptinga yra toji vietovė. Tikiuosi, kad ši dokumentinė juosta suteiks galimybę pažinti žmones ir jų gyvenimo būdą, kuris kitomis aplinkybėmis greičiausiai būtų iš anksto pasmerktas,“ – pasakojo režisierius Nickas Brandestini.

Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje dokumentinių filmų programoje;Tarptautinis Tel Avivo dokumentinių filmų festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė specialųjį žiuri paminėjimą; Dokumentinių filmų festivalis „Big Sky“ – apdovanojimas „Big Sky“ už kūrybinę viziją.

Nick Brandestini

Nickas Brandestini gimė 1975 metais Ciuriche, Šveicarijoje. 1977–1981 metais gyveno JAV, vėliau grįžo į gimtąjį miestą, kuriame gyvena iki šiol. 2002 metais Ciuricho universitete baigė verslo ir ekonomikos magistro studijas. Jis režisuoja, prodiusuoja, filmuoja ir montuoja dokumentinius filmus. Jie buvo rodyti daugelyje tarptautinių kino festivalių ir susilaukė nemažai apdovanojimų. Nuo 1999 iki 2002 metų Nickas Brandestini dirbo muzikiniame kanale „Viva“, kuriame prodiusavo ir montavo informacinę laidą apie kiną. „Darvinas“ yra jo pirmasis ilgametražis dokumentinis filmas.