AŠ ČIA TIK SVEČIAS

Vaizdai

– Esu čia kasdien?

– Kasdien būni ten.

– Nuo kada?

– Nuo praeito birželio.

Pagyvenusi moteris diena iš dienos prisimena savo jaunystės Baskų kraštą, bet pamiršta, kad gyvena slaugos namuose Čilėje.

Festivaliai: 

Filmas pelnė geriausio trumpametražio prizus „Visions du Reel“, Šefildo, Rusijos "Žinutė žmogui", Budapešto dokumentinio kino festivaliuose, Madride – žiūrovų apdovanojimą, Krokuvoje – geriausias Europos trumpametražis filmas („Prix EFA Krakow 2016“).

 

Giedrė Žickytė, Maite Alberdi

Giedrė Žickytė – režisierė, prodiuserė, Europos ir Lietuvos kino akademijų, Europos dokumentikos tinklo narė, Berlynalės Talentų stovyklos ir EURODOC absolventė, dokumentinius filmus kurianti nuo 2009-ųjų. Jos darbai dalyvavo ir buvo apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių, įskaitant IDFA Nyderlanduose. Jos pilno metro dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“ laimėjo apdovanojimus už geriausią režisieriaus darbą, geriausią dokumentinį filmą, geriausią operatoriaus darbą ir geriausią montažą 2015 m. Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“.

Maite Alberdi baigė kino ir estetikos mokslus Čilės katalikiškajame universitete. 2011 m. jos pirmas pilnametražis filmas „Gelbėtojas“ debiutavo IDFA festivalyje. Jos „Arbatos laikas“ pelnė tarptautinį pripažinimą ir buvo apdovanotas IDFA festivalyje, Majamio tarptautiniame kino festivalyje, EIDF-EBS festivalyje Korėjoje, Barselonos festivalyje Ispanijoje ir kitur. M. Alberdi taip pat dėsto dokumentinio kino kūrimo dirbtuvėse, yra knygos „Dokumentinio kino teorijos Čilėje: 1957–1973“ bendraautorė.