CARO ŽUDIKAS

Vaizdai

Vis dėlto kaip paprasta patekti į pasaulio istorijos puslapius.

Psichiatrinės ligoninės pacientas Timofejevas tiki esąs caro Nikolajaus II žudikas. Į pensiją išeinantis senasis gydytojas naujajam daug nepasakoja. Neva tai šizofrenija. Tačiau pradėjęs darbuotis psichiatras susidomi pacientu. Jo kalbos atrodo per daug įtikimos, kad būtų tik fantazijos. Gydytojas sugalvoja, kaip jį išgydyti. Jiedu leidžiasi į kalbas, kuriose susitinka dvi istorinės asmenybės ir atsiskleidžia šiurpūs priešrevoliucinės Rusijos įvykiai.
 
Šiame ypatinga Rusijos istorijos tema žaidžiančiame filme gydytojo vaidmenį atlieka legendinis rusų aktorius Olegas Jankovskis, Timofejevą vaidina Malcolmas McDowellas („Prisukamas apelsinas“, „Kaligula“).
 
„Tais laikais mažai žinojom apie caro šeimos mirtį. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje pamažu radosi kažkokios informacijos, man tiesiog magėjo sukurti apie tai filmą. Pasaulio istorijoje esama itin dramatiškų akimirkų, ši yra viena iš tokių. Šis įvykis visais laikais jaudins menininkus. Visgi mes buvome pirmieji, kurie kažką apie tai sukūrė,“ – sako režisierius Karenas Šachnazarovas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – nominuotas „Auksinei palmės šakelei“; Tarptautinis Belgrado kino festivalis – didysis prizas; Rusijos kino akademijos apdovanojimai – „Nikė“ geriausiam aktoriui Olegui Jankovskiui ir už geriausią kostiumų dizainą.

Karen Šachnazarov

Režisierius, scenaristas, prodiuseris Karenas Šachnazarovas gimė 1952 metais Krasnodare, tuometinėje Sovietų Sąjungoje. 1975 m. baigė Maskvos kinematografijos institutą (VGIK). 9-ajame dešimtmetyje išgarsėjo populiariomis komedijomis „Mes iš džiazo“ ir „Vakaras Gagroje“. Vėliau režisierius sukūrė keletą juostų istorinėmis temomis, kūrė satyriškus, siurrealistinius filmus. 1998 m. Šachnazarovas tapo generaliniu studijos „Mosfilm“ direktoriumi.