BRIDŽENDAS

Vaizdai

Jei sutiksi Dievą... Jei jis tau nusišypsos, paprašyk mums atleidimo. Paklausk jo, kokia prasmė. Paklausk kodėl.

Nuo 2007-ųjų Bridžendo miestelyje Jungtinėje Karalystėje plinta savižudybės. Dažniausiai žudosi jaunuoliai, dažniausiai pasikaria ir niekada nepalieka raštelio. Policininkas Deivas atvyksta tirti šių nelaimių, bet geresnius šansus ką nors išsiaiškinti turi jo dukra Sara. Ji nesunkiai įsilieja į sektą primenančią paauglių gaują, visiškai atitolusią nuo savo tėvų ir kitų suaugusiųjų. Kasdien vis daugiau laiko su naujais draugais praleidžianti Sara ima tolti nuo realybės ir grimzti į grėsmingą, nepaaiškinamą naktinį Bridžendo gyvenimą.

„Jaunuoliai dar nebuvo atradę savojo „aš“, tad jie daugiau ar mažiau sąmoningai elgėsi kaip grupė, kurią pirmyn vedė bendra, universali jėga, nepaprastai viliojanti ir traukianti – tai kažkas, ką visi turime, kažkas didesnio, galingesnio, keisto ir žiauraus. Ten gali atrasti ir savo tapatybę“, – sako režisierius Jeppe Rønde.

Festivaliai: 

Tarptautinis Geteborgo kino festivalis – tarptautinio debiuto apdovanojimas – specialusis paminėjimas; Tribekos kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, geriausios aktorės, geriausio kameros darbo, geriausio montažo apdovanojimai, geriausio pasakojimo nominacija; Tarptautinis Krokuvos kino festivalis „Off camera“ – geriausio operatoriaus darbo apdovanojimas; Tarptautinis Roterdamo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Jeppe Rønde

Jeppe Rønde gimė 1973-aisiais, 2002 m. baigė kino ir meno istorijos studijas Kopenhagos universitete, nuo to laiko dirba dokumentinių bei vaidybinių filmų ir reklamų režisieriumi. Pirmoji jo ilgametražė dokumentinė juosta „Jeruzale, mano meile“ (2003) pelnė daugybę apdovanojimų visame pasaulyje. Filmas „Svenkai“ (2005) iškovojo geriausio režisieriaus prizą Toronto kino festivalyje. Už televizinius ir ilgametražius dokumentinius filmus režisierius pelnė kelis nacionalinius „Robert“ apdovanojimus. Dažniausiai J. Rønde ne tik režisuoja, bet ir filmuoja bei kuria muziką savo dokumentiniams filmams. Pirmasis vaidybinis režisieriaus filmas „Bridžendas“ (2015) yra paremtas tikrais įvykiais.