Bokštas

Vaizdai

Šis filmas sukurtas iš Salomé Lamas filmo „Išnykimas“ („Extinction“, 2015 m.) medžiagos. Galbūt Kolios eksperimentas sujungti savo (žmogaus) kūną su medžiu (gamta), įžengti į žemės ir dangaus paribį, gimė dėl jo tyrumo? O gal dėl idiotų iškilumo? O gal dėl mistikų kvailybės? O gal dėl visų šių dalykų? O gal tai nušvitusiųjų simptomas? O gal tik įmantri savižudybė?

Salomé Lamas

Salomé Lamas studijavo kiną Lisabonoje ir Prahoje bei vizualiuosius menus Amsterdame, šiuo metu studijuoja doktorantūrą Koimbros universitete.

S. Lamas darbuose tirpsta dokumentikos ir fikcijos ribos. Režisierė tyrinėja pasakojimo, atminties bei istorijos ryšius ir siekia atverti, perteikti traumines patirtis, neregimą istoriją ir kolonijinio smurto pėdsakus, visuomet susitelkdama į žmogų.

Skirtingos trukmės jos eksperimentiniai ir meninės dokumentikos filmai rodyti daugumoje svarbiausių tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno festivaliuose ir įvairiose meno institucijose, tokiose kaip Nyderlandų medijų meno institute, BAFICI, Karalienės Reginos nacionalinio muziejaus meno centre, Romos kino festivalyje,Documenta Madrid, Modernaus meno muziejuje (MoMA), Bilbao Guggenheimo muziejuje, Harvardo filmų archyve, Kalifornijos meno institute „CalArts“, Berklio universiteto kino archyve, Marselio dokumentinio kino festivalyje, Paryžiaus „Cinema du Reel“ festivalyje ir kitur.

Režisierei kūrybines stipendijas suteikė Rockefellerio fondas, Boljasko fondas, MacDowell kolonija, vokiečių DAAD, „Yaddoo“ ir kiti.