BERNIOKĖ

Vaizdai

Tau tinka! Būtum graži mergaitė.

Laurai dešimt. Ji – berniokiška mergaitė. Šeimai persikrausčius į naują vietą, kiemo vaikams ji pameluoja esanti berniukas. „Tiesa ar drąsa“? Laura renkasi drąsą. Vasara, atostogos – galvos pilnos žaidimų, futbolo, dūkimo miške ir vandeny. Ji sumaniai laviruoja tarp dviejų skirtingų vaidmenų namuose ir kieme. Laurai smagu ir įdomu, ji stebi save, berniuko vaidmuo jai atveria nepatirtų jausmų, drauge kelia daug jaudulio. Šį kažkuo kitokį bernioką įsimyli kiemo mergaitė Liza. Tačiau artėjant mokslo metų pradžiai, darosi neramu – kaip išlaikyti paslaptį? Tai šviesi istorija apie kankinantį vaikystės klausimą – koks aš? Apie tai, kaip fantazija, žaidimai ir gudragalviški melai leidžia nors trumpam įgyvendinti didelį troškimą būti tokiu, kokiu nori.
 
„Norėjau parodyti pagrindinę veikėją ir jos santykius, nenorėjau sukurti chronologiškos vaikystės istorijos. Sumanymas apėmė tris gijas: vaikystės paveikslas, paaštrintas tikra istorija, ir šių dviejų susiliejimas. Toks buvo mano režisūros iššūkis. Sąmoningai vengiau socialinės dramos aspekto, nes norėjau, kad filme būtų šypsenų ir juoko, norėjau parodyti kontrastus. Vaikystėje tai įmanoma,“ – sako Céline Sciamma.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo „Panoramos“ ir „Generation“ programose, apdovanotas „Teddy Award“ prizu; Turino LGBT kino festivalis – apdovanotas žiuri ir publikos prizais; Zlyno kino festivalis (Čekija) – Europos kino klubų asociacijos FICC specialusis prizas ir Milošo Macoureko apdovanojimas vaidybinių jaunimo filmų kategorijoje; Tarptautinis Odesos kino festivalis – pelnė pagrindinį prizą – „Auksinio kunigaikščio“ statulėlę.

Céline Sciamma

Céline Sciamma (g. 1978 m.) užaugo Paryžiaus priemiestyje. Baigusi prancūzų literatūros magistro studijas, lankė scenarijaus rašymo paskaitas Paryžiaus kino mokykloje „La Femis“. Ji rašo savo ir kitų režisierių filmų, taip pat televizijos filmų scenarijus. „Vandens lelijos“, pirmasis jos vaidybinis filmas, buvo parodytas 2007 m. Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“ („Un certain regard“) ir dar trisdešimtyje pasaulio festivalių. „Berniokė“ yra antrasis jos ilgametražis filmas.