BAALAS

Vaizdai

– Turėtumėte gėdytis!

– Patys gėdykitės! Niekuo negaliu padėti, jei primygtinai vaišinate vynu.

Baalas yra kūrėjas, suvedžiotojas, genijus. Bent jau taip mano jis pats ir jo charizmai neatsispiriantys aplinkiniai. Tačiau Baalo gerbėjai nuo jo nusisuko, o vyro kasdienybė, skęstanti alkoholyje ir cigarečių dūmuose, virto paniekos bei nevaldomo pykčio protrūkiais. Poetas ir anarchistas, pogrindžio kultūros antiherojus Baalas leidžiasi klajoti po septintojo dešimtmečio Vokietijos užkampius ir nenumaldomai artėja prie pelnyto atpildo…

Po pirmojo pasirodymo TV ekrane 1970 metais tolesnis filmo platinimas ir rodymas buvo uždraustas. Tarptautinė jo premjera įvyko 2014 m. Berlyno kino festivalyje.
„Daugelis priekaištauja: „Kaip galėjote sukurti tokį filmą? Kaip jame vaizduojamos moterys! Kodėl jūsų filmo herojumi tapo vyras, kuris taip nežmoniškai elgiasi?“ Tačiau Baalas būtent toks ir yra. Štai ir dabar gana jauna moteris klausia: „O ar lieka kokia nors viltis?“ Tada ir pagalvojau: „Oho, aš nutolau nuo publikos per keletą šviesmečių. Tačiau be radikalaus požiūrio neįmanoma sukurti gero filmo“, – sako režisierius Volkeris Schlöndorffas.
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – rodytas specialiojoje programoje.

Volker Schlöndorff

Volkeris Schlöndorffas gimė 1939 m. Vokietijoje, 1956-aisiais persikėlė gyventi į Prancūziją. Studijavo ekonomiką ir politikos mokslus Sorbonos universitete, vėliau baigė kino studijas. Dirbo režisieriaus padėjėju. 1965 m. sukūrė filmą „Jaunasis Torlessas“, kuris tapo vienu pirmųjų tarptautinės sėkmės sulaukusių Naujojo Vokietijos kino filmų. V. Schlöndorffas taip pat režisavo filmus „Prarasta Katerinos Blum garbė“ (1975), „Vokietija rudenį“ (1978), „Apgaulės ratas“ (1981), „Pardavėjo mirtis“ (1985). Režisieriaus filmas „Skardinis būgnelis“ 1979 m. pelnė „Auksinę palmės šakelę“ ir „Oskarą“. Schlöndorffas režisuoja ir teatro bei operos spektaklius.