AVINĖLIO VARTAI

Vaizdai

Iki galo mes to niekada nesuprasim.

Žmogus prie amžinybės vartų. Vanduo iš nedidelio sidabrinio ąsotėlio pilamas ant galvos – Jordano upė, panardinanti į mirtį ir prikelianti amžinajam gyvenimui; aliejus, kryželiu užtepamas ant kaktos – Rojaus krizma, apgaubianti Dievo kvapu; plona vaškinė žvakė uždegta tam, kad šviestų ir rodytų kelią net ir pačiomis tamsiausiomis abejonių ir nevilties akimirkomis. Filmas apie Krikšto stebuklą. Nematomą ir nepaaiškinamą Dievo prisilietimą.
 
„Šiuo filmu norėjome priartėti prie Krikšto ištakų, nufilmuoti Jordano upės vandenis, į kuriuos, rodydamas mums kelią, prieš du tūkstančius metų paniro Jėzus Kristus, parodyti ankstyvųjų krikščionybės krikštyklų akmenis, kuriuos lietė pirmųjų krikščionių rankos. Norėjome suvokti ir užfiksuoti dabar, kiekvieną dieną Krikšte vykstantį mirties ir atgimimo Kristuje stebuklą. Kalbėti apie visa apimančią ir pakeičiančią sielos ir kūno transformaciją“, – sako režisierius Audrius Stonys. 

Audrius Stonys

Audrius Stonys (gimė 1966 m.) yra kino režisierius, prodiuseris, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvių kino akademijos (LiKA) narys, Europos kino akademijos (EFA) ir Europos dokumentinio tinklo (EDN) narys. Režisieriaus filmai apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių. 1992 m. filmas „Neregių žemė“ Europos kino akademijos pripažintas geriausiu metų Europos dokumentiniu filmu. 2004–2005 m. dėstė dokumentinio kino kursą Europos kino koledže (Danija), vedė meistriškumo pamokas Vasedos (Japonija), Berklio ir Stanfordo universitetuose (JAV), skaitė dokumentikos paskaitas Barselonos Pompeu Fabros universitete. Šiuo metu kuria dokumentinį filmą Kazachijoje, Tian Šanio kalnuose, Tuiksu ledyne.