ATASKAITA APIE VAKARĖLĮ IR JO SVEČIUS

Vaizdai

Tai ar man kas nors paaiškins, kas įvyko?

Brolis neturėtų kovoti su broliu. O svečias su svečiu.

Maža buržua kompanija išsiruošia į savaitgalio pikniką. Miške juos pasitinka oficialiai atrodantys vyrai. Kompanija besąlygiškai paklūsta visiems Rudolfo ir jo pakalikų įgeidžiams, tačiau paaiškėja, kad visa tai tebuvo žaidimas, siekiant juos pakviesti į prašmatnų vakarėlį. Kompanija nuvyksta į didžiulį banketą, pilną tokių pat kvailų taisyklių ir nepaaiškinamų simbolių. Neapsikentęs vyriškis nusprendžia pabėgti. Likę banketo svečiai turi nuspręsti, ką daryti su tvarkos pažeidėju.

„Kai gyveni visuomenėje, kuri iš esmės nėra laisva, kiekvieno mąstančio žmogaus pareiga yra visais įmanomais būdais bandyti pašalinti laisvės kliūtis“, – sako režisierius Janas Němecas.

Festivaliai: 

Pristatytas Niujorko kino festivalyje.

Jan Němec

Janas Němecas gimė 1936 m. Prahoje. Baigęs Prahos kino akademiją FAMU, jis iš karto įsiliejo į Naująją čekų bangą ir tapo jos enfant terrible. 1965-aisiais pristatė debiutinį ilgametražį filmą „Nakties deimantai“, pasakojantį apie Holokausto žiaurumus. Vakarų pasaulyje žinomiausiu režisieriaus kūriniu tapo „Ataskaita apie vakarėlį ir jo svečius“ (1966) – vienas iš politiškai kontroversiškiausių septintojo dešimtmečio filmų. Vėliau pristatė kūrinį „Meilės kankiniai“ (1966), dokumentinius filmus „Oratorija Prahai“ (1968) ir „Vėlyvi pašnekesiai su motina“ (2001).