ASIOS KLIAČINOS, KURI MYLĖJO, BET NEIŠTEKĖJO, ISTORIJA

Vaizdai

Jis dar vaikščioti nepradės, kai tu atšalsi...

Muša, vadinasi, myli.

Pokaris. Virš vasaros laukų dar tvyro nerimas. Rusijos platybių kolūkyje valstiečiai nuiminėja derlių. Ten darbuojasi ir Asia Kliačina, nėščia jauna kaimo moteris. Jos mylimasis, netašytas vairuotojas Stiopa, neskuba pirštis, o iš miesto pargrįžęs Čirkunovas žada ranką, širdį ir butą su patogumais mieste. Bet geraširdė Asia išdidi, neis už nemylimo.

 

Filme vaidina tik dvi kino aktorės – Ija Savina ir Liubovė Sokolova, o Stiopos vaidmenį atlieka režisierius Aleksandras Surinas. Be jų, filme pasirodo mėgėjai, apylinkių gyventojai, kiekvienas su savo elgesio maniera ir gyvenimo istorija. Filmas objektyviai fiksuoja paprastų kaimo žmonių kasdienybę ir darbus, pasakojimas pinasi su nerežisuota dokumentika, autentiškais prisiminimais apie karo, kalėjimo lageryje patirtus išgyvenimus. Tais laikais privalomo socrealizmo ir sovietinio kolūkio idilės jame nėra. Cenzūra filmą uždraudė, o į kino ekranus išleido po kelerių metų pakeistą jo versiją. Originalaus filmo premjera įvyko tik po dvidešimties metų.

Festivaliai: 

Rusijos kino akademijos apdovanojimai – „Nikės“ apdovanojimai už geriausią režisūrą ir scenarijų, nominuotas geriausios aktorės ir operatoriaus kategorijose; Berlyno kino festivalis – FIPRESCI prizas, garbingas paminėjimas.

Andrej Končialovskij

Režisierius ir scenaristas Andrejus Končialovskis gimė Maskvoje 1937 metais. 6-ajame dešimtmetyje studijavo Maskvos konservatorijoje, 1965 m. baigė režisūros studijas Kinematografijos institute (VGIK). Vaidino filmuose „Mano vardas Ivanas“ ir „Lenino sargybinis“, buvo Andrejaus Tarkovskio filmo „Andrejus Rubliovas“ scenarijaus bendraautorius. Netrukus po baigimo sukūrė vieną reikšmingiausių savo filmų „Asios Klaičinos, kuri mylėjo, bet neištekėjo, istorija“. Nepaisant to, kad filmas buvo uždraustas, jis sėkmingai režisavo Sovietų Sąjungoje. Nuo 1980 m. gyveno JAV, režisavo Holivude, 10-ame dešimtmety grįžo į Rusiją. Režisierius pelnė daugelį prestižinių kino apdovanojimų ir buvo tris kartus nominuotas „Oskarui".