ARTISTAS

Vaizdai

Publika nori ko nors naujo, o publika niekada neklysta

Holivudas, 1927–ieji. Nebyliojo kino era baigiasi. Netrukus kino aktoriai ekrane prabils savais balsais. Kino žvaigždė Žoržas Valentenas žino, kad jo šlovės valanda baigiasi. Jo veidas dings iš ekranų, o pavardė nugrims užmarštin. Visai kitokius laikus šis perversmas atneša jaunai statistei Pepi Miler. Gražuolei plačiai atsiveria studijos durys ir kelias į populiarumą.

Tai nebylus filmas, kuris senąja pirmtakų maniera pasakoja melodramatišką susipynusių likimų, taurios meilės, garbės bei tuštybės istoriją.

„Man labai patinka kurti šou ir linksminti žmones, jie turi suprasti, kad čia – šou. Man įdomu stilizuoti tikrovę, žaisti kodais. Taip ir gimė mintis apie nespalvotą filmą, kurio veiksmas vyksta 3–iajame dešimtmety ir 4–ojo pradžioje Holivude,“ – sako režisierius Michelis Hazanavicius.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, apdovanojimas Jean Dujardin už geriausią aktoriaus vaidmenį.

Michel Hazanavicius

Michelis Hazanavicius, prancūzų režisierius, prodiuseris, scenaristas gimė 1967 m. Paryžiuje. Prieš tapdamas kino režisieriumi, dirbo televizijoje bei kūrė reklamas. Labiausiai išgarsėjo šnipų filmų parodijomis „OSS 117: Kairas, šnipų irštva“ ir „OSS 117: pasiklydę Rio de Žaneire“.