AMŽINYBĖ IR DIENA

Vaizdai

Jūs šypsotės, bet žinau, kad jums liūdna.

Garsus rašytojas Aleksandras sunkiai serga – gyventi jam liko nedaug. Dieną prieš išvykdamas į ligoninę, iš kurios grįžti nebesitiki, vyras klajoja po miestą. Prisiminimuose grįžta jo gyvenime sutikti ir mylėti žmonės, išgyventos laimės akimirkos, kasdienio gyvenimo nuotrupos, anksčiau atrodžiusios tokios paprastos ir nereikšmingos… Netikėtai tylų vyro atsisveikinimą su pasauliu sudrumsčia pabėgėlis berniukas iš Albanijos. Aleksandras ryžtasi padėti mažajam imigrantui grįžti namo ir leidžiasi su juo į paskutinę kelionę.

„Aš negaliu būti abejingas tam, kas vyksta aplink mane. Savo filmuose kalbu apie istorinius įvykius ir šiandienos realijas, tačiau stengiuosi tai daryti poetiškai, užuominomis“, – sakė režisierius Theodoras Angelopoulas.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė „Auksinę palmės šakelę“, Ekumeninės žiuri prizą; Tarptautinis Tesalonikų kino festivalis – apdovanojimai už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią muziką.

Theodoros Angelopoulos

Theodoras Angelopoulas gimė 1935 m. Atėnuose. Studijuodamas apie kiną net negalvojo – pradėjo teisės studijas, tačiau po karinės tarnybos perstojo į literatūrą. Sukūrė 13 pilnametražių filmų. Laimėjo šimtus skirtingų apdovanojimų, tarp kurių ir „Auksinė palmės šakelė“ už filmą „Amžinybė ir diena“. T. Angelopoulas žuvo 2012- ais, patekęs į eismo nelaimą. Paskutinis režisieriausi filmas - „Kita jūra“ – liko nebaigtas.