20 000 DIENŲ ŽEMĖJE

Vaizdai

Dvidešimtojo amžiaus pabaigoje aš, man regis, nustojau būti žmogumi.

Nickas Cave’as pramerkia akis ir išjungia čirškiantį žadintuvą. Atsikelia, prausiasi, žiūri į savo atspindį veidrodyje. Šioje Žemėje jis jau 20 000 dienų kuria, myli, rašo, griauna ir stato, svarsto ir abejoja. Gyvena. Kuo gyvena Nickas Cave’as muzikos ikona? Kas džiugina Nicką Cave’ą tėvą? Kas kamuoja Nicką Cave’ą pacientą? Šiame filme, persipynus realybei ir fikcijai, svajonėms ir vizijoms, prieš akis ima vertis portretas. Nicko Cave’o žmogaus.

„Jūs matote Nicką, ir tai yra tas Nickas, kurį mes atpažįstame. Nors daug kas filme yra išgalvota ar paslėpta po pramanytomis istorijomis, jame galime atrasti ir labai svarbių tiesų. Galima žaisti žmonių mintimis, bet niekada nereikėtų juokauti su jų širdimis, ypač jeigu jie tavimi tiki“, – sako viena filmo režisierių Jane Pollard.

Festivaliai: 

„Sandanso“ kino festivalis – dalyvavo „Pasaulio dokumentikos“ konkursinėje programoje, pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą ir gerausią montažą; Tarptautinis Stambulo kino festivalis – FIPRESCI prizas; Berlyno kino festivalis – pristatytas „Panoramos“ programoje.

Iain Forsyth, Jane Pollard

Iainas Forsythas gimė 1973 m. Mančesteryje, Jungtinėje Karalystėje. Jane Pollard gimė 1972 m. Niukaslo mieste, Jungtinėje Karalystėje. Vizualiųjų menų atstovai susipažino studijuodami „Goldsmiths“ universitete Londone dešimtojo dešimtmečio viduryje ir nuo tada kuria kartu. Jie išgarsėjo šiuolaikinio meno projektais, kuriuose atkuriami įspūdingiausi pastarųjų dešimtmečių kultūriniai reiškiniai. Didelio atgarsio sulaukė jų kūrinys „Rokenrolo savižudybė“ – iki smulkmenų tikroviškas Davido Bowie legendinio pasirodymo kaip Ziggy Stardust atkūrimas gyvai, praėjus lygiai 25 metams. Muzika yra labai svarbi šių menininkų kūrinių dalis. Jų darbai yra kolekcionuojami muziejuose ir įvairiose meno institucijose visame pasaulyje. „20 000 dienų Žemėje“ yra pirmasis šio dueto ilgametražis filmas.