1971-IEJI

Vaizdai

Nagi, Šonai. Liaukis mąstęs. Nė vienas iš mūsų nenori žudyti. Bet mes kare.

Belfastas 1971-aisiais yra karo zona. Čia kiekvienas praeivis yra pavojaus pranašas, o mūšio lauku virtusiose miesto gatvėse mirtimi baudžiama vien už neteisingą akcentą. Garis, jaunas britų armijos eilinis, į Belfastą atvyksta tikėdamasis palaikyti taiką, tačiau netikėtai likęs vienas tarp svetimų, jis yra priverstas palaidoti savo svajones ir siekti tik vieno – išgyventi. Bet kokiais būdais.
„Pagrindinis veikėjas – jaunas vyras, ieškantis savo vietos pasaulyje ir tikrųjų namų. Jis nori priklausyti genčiai ir turėti šeimą: ją atras armijoje, kuri jį ir paaukos“, – sako režisierius Yannas Demange.
Festivaliai: 
Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, pelnė specialųjį Ekumeninės žiuri paminėjimą.

Yann Demange

Yannas Demange gimė Paryžiuje, augo Londone. Studijavo kiną prestižiniame Londono koledže, režisūros magistro laipsnį įgijo Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje. Karjeros pradžioje filmavo koncertus, dirbo padėjėju kuriant muzikos klipus, montavo reklamas ir filmus. Y. Demange dirbo televizijoje, sukūrė sėkmės sulaukusius serialus „Kiečiausias vyrukas“ ir „Kriminalinis teisingumas“. „1971-ieji“ yra ilgametražis režisieriaus debiutas.