17 MERGAIČIŲ

Vaizdai

Niekas nesustabdys svajojančios mergaitės.

Lorjane nuobodu – „čia arba lyja, arba smirda“. Apmirusio žvejų miesto paauglėms telieka ganyti akis į vandenyno platybes ir laukti įdomesnių laikų. Vieną rudenį jos įsisvajoja. Miestelis nuščiūva, berniokai suglumę, tėvai ir mokytojai nebežino, ko griebtis – septyniolika vienos mokyklos mergaičių nusprendžia lauktis. Jos gina viena kitą ir savo sprendimą nuo suaugusiųjų, žada linksmai auginti vaikus kartu, viena kitai padėti ir nuo nieko nepriklausyti. Jos laukia laiko, kai turės kuo rūpintis ir bus besąlygiškai mylimos. Filmo istoriją įkvėpė tikri 2008-ųjų įvykiai.
 
„Norėjome šią draugystės ir moteriškumo istoriją papasakoti rimtai (mums kėlė liūdesį lūkesčius pranokstančios merginų svajonės), bet kartu ir linksmai (tokia ta paauglystė – čia kankiniesi nevilty, čia po kelių sekundžių kvatoji, tačiau svarbiausia, kad šalia būtų draugė),“ – sako seserys režisierė Delphine ir Muriel Coulin.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo „Kritikų savaitės“ programoje.

Delphine Coulin, Muriel Coulin

Seserys Muriel ir Delphine Coulin yra kilusios iš Lorjano. Baigusi Louis Lumière‘o mokyklą, Muriel dirbo operatoriaus asistente filmuojant K. Kieślowskio „Dvigubą Veronikos gyvenimą“, trilogiją „Trys spalvos“ ir Louis Malle‘o „Milu gegužis“. Ji kuria dokumentinius filmus. Delphine, baigusi politikos mokslų studijas, dirbo televizijoje „La Sept Arte“, taip pat rašo romanus. Seserys drauge režisavo penkis trumpametražius filmus – vienas iš jų, „Kvėpavimas“, buvo rodytas Kanų kino festivalyje „Kritikų savaitės“ programoje ir pelnė Kritikų prizą. „17 mergaičių“ – pirmasis jų ilgametražis filmas.