1001 GRAMAS

Vaizdai

Toks jausmas, kad visi mano gyvenimo atramos taškai... staiga išnyko.

Marie kasdien keliauja į darbą Norvegijos metrologijos institute. Čia, saugykloje, guli itin kruopščiai saugomas ir prižiūrimas nacionalinis kilogramo etalonas. Kai Marie tėtis iškvepia paskutinį atodūsį, ji leidžiasi į Paryžių, kur vyks tarptautinė kilogramo konferencija. Kartu su ja keliauja ir nacionalinis kilogramas – jam jau metas „pasisverti“. Tačiau netikėta kelionė Marie atneša ne tik galimybę išvysti visų kilogramų motiną, Paryžiuje saugomą kilogramo etaloną, bet ir patirti visai nelauktų romantiškų jausmų pliūpsnį.

„Žmogus sugalvojo svorio apibrėžimą, tačiau taip pat svarbu suprasti, kaip šis apibrėžimas veikia žmogų. Metų metus mane domina tai, kas egzistuoja tarp mokslinio supratimo ir žmogaus veiksmų“, – sako režisierius Bentas Hameris.

Festivaliai: 

Rodytas Toronto kino festivalyje

 

Bent Hamer

Bentas Hameris gimė 1956 m. Norvegijoje. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Kiaušiniai“ (1995) buvo pristatytas Kanų kino festivalyje ir pelnė FIPRESCI prizą Tarptautiniame Toronto kino festivalyje. Antrasis jo filmas, „Viena saulėta diena ilgiau“ (1998), pelnė kritikų pripažinimą. 2002 m. pasirodė B. Hamerio juosta „Virtuvės istorijos“, kuri apkeliavo daugiau kaip 40 festivalių visame pasaulyje. Režisierius taip pat sukūrė filmus „Faktotumas“ (2005), „Naujas pono Horteno gyvenimas“ (2007), „Kalėdos namuose“ (2010). 2003-iaisiais „Scanorama“ organizavo Bento Hamerio retrospektyvą, taip pat rodė jo filmus „Faktotumas“ ir „Virtuvės istorijos“.