10 000 KM

Vaizdai

– Ką šiandien veikei?

– Tą patį, ką vakar ir užvakar, ir užužvakar, ir visas dienas prieš tai.

„Google Streetview“ vaizdai trūkčiodami slenka greta Aleks filmuojamo Los Andželo. Aleks išvykus į rezidentūrą, jos ir mylimojo Sergi santykiai ėmė šlyti. Merginos siunčiami vaizdai pernelyg paskiri, kad jiedu suprastų vienas kitą, o pokalbiuose „Skype“ visad lieka kažkas nepasakyta, kažkas netikra. Socialinės medijos, turinčios užtikrinti nepertraukiamą ryšį, rodos, tik dar labiau izoliuoja mylimuosius vieną nuo kito. Galbūt tikrasis atstumas Aleks ir Sergi santykiuose anaiptol ne fizinis?
 
„Tai nėra tik mūsų laikų istorija, tai istorija apie mūsų laikus. Gyvenimo detalės, atskleidžiančios, ką išgyvena, išgyveno ar išgyvens daugelis mano kartos žmonių: santykių per atstumą dramą. Tai fragmentiškos meilės fragmentai“, – sako režisierius Carlosas Marquesas-Marcet.

Festivaliai: 

Malagos ispanų filmų festivalis – geriausias filmas, geriausia aktorė, geriausias režisierius, geriausias naujas scenaristas, specialusis kritikų apdovanojimas; SXSW kino festivalis – specialusis komisijos prizas už geriausią ilgametražį filmą, geriausias aktorių duetas; Tarptautinis Sietlo kino festivalis – jaunojo režisieriaus prizas.

Carlos Marques-Marcet

Carlosas Marquesas-Marcet gimė Barselonoje, Ispanijoje. Jis yramontuotojas ir režisierius.Gavęs stipendijąstudijuoti kiną Kalifornijosuniversitete, persikėlėgyventi į Los Andželą. C. Marqueso-Marcet trumpametražiai filmai „Aš būsiu vienas“ (2010) ir „Geltonas kaspinas“ (2012) buvo apdovanoti įvariuose kino festivaliuose. „10 000 km“ yra pirmasis vaidybinis ilgametražis režisieriaus filmas.