page hero image /img_event/event_covers/1570699555574-screen-shot-2019-09-18-at-15.14.01.png

Performansas: „Diptikas“

10 h | V - visai šeimai | Ivana Bošnjak, Thomas Johnsonas

Žiūrėti tvarkaraštį

Animacijos performansas. Atlieka Ivana Bošnjak ir Thomas Johnsonas

10 valandų trunkančio performanso metu meninės animacijos kūrėjai Ivana Bošnjak bei Thomas Johnsonas kvies žiūrovus pasinerti į sustabdyto kadro lėlinės animacijos kūrybos procesą. Šio naujo, būtent Vilniui paruošto performanso metu kūrėjai animuos nedideles juos vaizduojančias lėles, taip kurdami animuotus metafizinius vienas kito portretus. Performanso metu sukuriama medžiaga bus įrašoma ir transliuojama vaizdo projektoriais, o žiūrovai galės judėti aplink animatorių darbo vietą ir besikeičiančius portretus stebėti įvairiausiais rakursais. Stebėdami profesionalių animatorių darbo virtuvę, lankytojai taip pat susipažins su paslaptingu procesu, kaip animacija ir filmavimas keičia, o kartu ir atspindi, papildo realų objektą ar subjektą. Žiūrovai pasirodymą gali stebėti gali bet kuriuo metu.

Ivana Bošnjak

2010-aisiais baigė grafinio meno magistro studijas Zagrebo taikomųjų menų akademijoje Kroatijoje. Studijų metu eksperimentavo su tradicine technika, daugiausia – graviravimu, nagrinėdama žmogaus ir gamtos ryšį. Vėliau Voldos universitetinėje kolegijoje Norvegijoje įgijo animacijos bakalauro laipsnį. „Erasmus“ mainų metu Estijos meno akademijoje mokėsi lėlinės animacijos. Nuo to laiko Ivana dirba kaip lėlinės animacijos filmų kūrėja (modelių kūrėja, animatorė bei režisierė) ir skaito paskaitas stop-animacijos temomis. Filmografija: „Perkirsta žuvelė“ („Crossed Sild“, 2010), „Simuliakrai“ („Simulacra“, 2014), „Pripildytas gyvenimas“ („Imbued Life“, 2019).

Thomas Johnsonas

2007-aisiais įgijo bakalauro laipsnį Kardifo metropolio universitete Didžiojoje Britanijoje, o 2016 m. – magistro laipsnį Zagrebo taikomųjų menų akademijos Naujosios medijos ir animacijos fakultete Kroatijoje. Kūrybos kelią pradėjęs nuo performansų meno ir tapybos, 2010 m. susitelkė į stop-animacijos kūrimą, pradėjo bendradarbiauti su Ivana bei persikraustė į Kroatiją. Be animacijos kūrimo filmams bei TV reklamoms, kur Thomas dirba kaip modelių kūrėjas, animatorius bei dizaineris, jis rengia ir stop-animacijos pasirodymus įvairiose meno galerijose bei kino festivaliuose. Filmografija: „Simuliakrai“ („Simulacra“, 2014), „Pripildytas gyvenimas“ („Imbued Life“, 2019).

Grįžti atgal

Filmas pridėtas prie jūsų programos

Filmas pašalintas iš jūsų programos

Renginys pridėtas prie jūsų programos

Filmas pašalintas iš jūsų tvarkaraščio

Filmas pridėtas prie jūsų tvarkaraščio

Filmas pašalintas iš jūsų tvarkaraščio

Renginys pridėtas prie jūsų tvarkaraščio

Renginys pašalintas iš jūsų programos