Ulrike Ottinger meistriškumo dirbtuvės

Aloha. Realybė ↔ Fikcija

Meistriškumo dirbtuvėse Ulrike Ottinger aptars svarbią realybės ir fikcijos santykio sąvoką savo darbuose - santykio, kuris vis dar pagrįstas kompleksiškumu ir įvairove. Šis santykis labai anksti ir aiškiai atsiskleidžia vienos iš režisierės herojų, ponios Windermere iš filmo “Mongolijos Žana d’Ark”, žodžiuose: "... tai visada pirmas kartas ... perskaityti dalykai - vaizduotė - konfrontacija su realybe ... ar vaizduotė privalo atmesti susidūrimą su realybe, ar jie žadina meilę vienas kitam? Ar jie gali suformuoti aljansą? Ar susidūrimas transformuoja juos? Ar jie keičiasi vaidmenimis? Tai visada pirmas kartas ... “

Šalia pasakojimo apie 12 valandų filmą "Chamisso šešėlis”, Ulrike Ottinger sutelks dėmesį į savo naujausią trumpametražį filmą “Aloha”, kuriame pernaudojami kadrai iš F.W. Murnau 1931 m. filmo "Tabu", Viktoro von Plesseno 1933 m. filmo “Juodoji magija”, o taip pat keletas pačios U.Ottinger kino darbų: "Mėlynųjų jūreivių užkeikimas”, 1975 m., "Madam X – absoliuti valdovė”, 1977 m., "Dorianas Grėjus bulvarinės spaudos veidrodyje”, 1984 m. Filmas "Aloha" galėtų būti vadinamas tiek fikciniu, tiek ir realiu dialogu tarp režisierių bei pasaulių, kuriuos jie sukuria.

Renginys vyks Lapkričio 12 d., 11 val. 

Norinčius dalyvauti renginyje kviečiame registruotis iki š. m. lapkričio 9 d.

Renginys vyks anglų kalba.

Renginio vieta - VDA Dizaino inovacijų centras, Maironio g. 3, Vilnius

Trukmė - 2 val. 

Ulrike Ottinger gimė 1942 metais Vokietijoje, Konstanco mieste. Nuo 1962 iki 1968 m. ji gyveno Paryžiuje ir dirbo tapytoja bei fotografe. 1966 metais ji parašė pirmą kino scenarijų “Die mongolische Doppelschublade”. 1969 m. Konstance U.Ottinger įkūrė kino klubą “Visuell” ir vadovavo jam iki 1972 m. 1973 m. ji persikėlė į Berlyną ir nuo to laiko sukūrė daugiau nei dvidešimt filmų, o taip pat statė pjeses bei operas. Jos filmai, fotografijos bei piešiniai eksponuojami visame pasaulyje.