Salomé Lamas meistriškumo dirbtuvės

Renginys vyks Lapkričio 4 d., 14 val. 

Norinčius dalyvauti renginyje kviečiame registruotis iki š. m. lapkričio 3 d.

Renginys vyks anglų kalba. 

Renginio vieta - VDA Dizaino inovacijų centras, Maironio g. 3, Vilnius

Trukmė - 2 val. 

Kaip mes galime ištrinti ribą tarp fakto ir fikcijos? Salomé Lamas darbai ginčija tariamą ribą tarp dokumentikos ir fikcijos kine. Jos projektai žaidžia su žanrais ir meninėmis kategorijomis, plečia kino ir vaizduojamojo meno sąvoką. Ji ima "laukimo" ir "lūkesčių" sąvokas ir veda žiūrovą į nežinomas realybes - kartais net metafizinį transą - kad galėtų suteikti tam tikrą keistumo patirtį.
Akcentuodama festivalyje rodomus filmus, bet tuo pačiu aptardama savo meno praktiką bei mokslinius tyrimus, režisierė aptars akytą ribą tarp dokumentinių ir fikcinių Salomé Lamas darbų. Analizuodama būdus, kuriais ji dirba su hibridiniais dokumentikos ir meno projektais, vers abejoti žanrų bei kino rodymo režimu, diskusija taip pat suteiks įžvalgų apie patį kino kūrimo procesą, kurio metu kuriamas realybės įtakotas turinys. 

Salomé Lamas
Salomé Lamas (g. 1987 m. Lisabonoje) studijavo kiną Lisabonoje ir Prahoje bei vizualinius menus Amsterdame, šiuo metu studijuoja doktorantūrą Koimbros universitete. Jos eksperimentiniai ir meninės dokumentikos įvairios trukmės filmai rodyti daugumoje svarbiausių tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno festivaliuose ir įvairiose meno institucijose, kaip kad Berlinalėje, Nyderlandų medijos meno Institute, BAFICI, Karalienės Reginos Nacionalinio muziejaus meno centre, Romos kino festivalyje, Documenta Madrid, Modernaus meno muziejuje MoMA, Bilbao Gugenheimo muziejuje, Harvardo filmų archyve, Kalifornijos meno institute CalArts, Berklio Universiteto kino archyve, Marselio dokumentinio kino festivalyje, Paryžiaus Cinema du Reel festivalyje ir kitur. Režisierei kūrybines stipendijas suteikė Rokfelerio fondas, Bogliasco fondas, MacDowel kolonija, vokiečių DAAD, Yahoo ir kiti. Ji bendradarbiauja su gamybos kompanija “O Som e a Furia” bei Miguel Nabinho galerija “Lisboa 20”.