Apie SHORTCUT

         

 

 

 

2003-iais prasidėjęs kaip Šiaurės šalių kino festivalis, Europos šalių kino forumas Scanoramaiki šių dienų Šiaurės šalims skiria ypatingą dėmesį. Po penkerių metų prasidėjusi trumpametražių filmų konkursinė programa Naujasis Baltijos kinas siekė ne tik supažindinti su trumpametražio kino tendencijomis, bet ir atrasti naujus kino talentus. 2014 metais festivalio industrijos renginys „Scanoramos kryptys“ užsibrėžė tikslą sukurti talentų ugdymo programą. Šiemet Scanorama pristato Scanorama Shortcut – projektą, sujungsiantį ilgametę Šiaurės šalių kino industrijos patirtį su jaunų kino kūrėjų balsais.

Scanorama Shortcut“ – kūrybinių dirbtuvių ciklas trumpametražių filmų kūrėjams - siekia papildyti teorines pradedančių menininkų žinias praktiniais filmo kūrimo aspektais. Konkurencingame kino pasaulyje be galo svarbu ne tik žinoti, ką nori daryti, bet ir kaip tiksliai tai pasiekti, tačiau suprasti, kaip meno rinkoje veikia verslo mechanizmai, ne vienam užtrunka ilgus metus. Todėl pagrindiniuScanorama Shortcut tikslu tapo siekis sutrumpinti naujokų kelią į sėkmę, suteikiant būsimiems kino industrijos profesionalams neįkainojamų verslumo, derybų meno, komunikabilumo įgūdžių ir kūrybiškumo skatinimo metodų, paversiančių jų būsimus projektus patraukliais kūrybinio proceso mecenatams.

Atotrūkį tarp teorijos ir praktikos Scanorama Shortcut dalyviams padės įveikti profesionalūs įvairių sričių specialistai, patyrę verslo bei lyderystės ekspertai, psichologai. Projekto dalyviai mokysis seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, dirbs savarankiškai ir komandose. Projekto dalyviams bus suteikta išskirtinė galimybė palyginti dvi panašaus dydžio, tačiau skirtingų tradicijų kino industrijas, bei dalintis idėjomis su bendraminčiais.

Pagrindiniu kūrybinių dirbtuvių partneriu buvo pasirinktas Tarptautinis Reykjaviko kino festivalis (RIFF), turintis ilgemetę patirtį dirbant su kino projektais ir siekiant pritraukti tiek vietinę, tiek tarptautinę publiką. Išskirtiniu dėmesiu kino rinkai bei jos vystymui garsėja visa Islandija, todėl islandų kinas vertinamas ir atpažįstamas tarptautiniu mastu. Lietuvių kūrėjams gaus progą susipažinti bei dirbti kartu su jaunaisiais islandų kino talentais. Abiejų šalių jauniesiems talentams „Scanorama Shortcut“ taps tarpkultūrinių kūrybinių mainų platforma.

„Scanorama Shortcut“ kūrybinių dirbtuvių ciklas startuoja 2015 metų gegužės mėnesį. Tai unikali proga 10-iai išrinktųjų įgyti unikalios tarptautinės patirties ir praktinių žinių. Jei esi jaunas, motyvuotas ir kūrybingas, o tavo horizonte – nauji kino projektai, „Scanorama“ kviečia nepraleisti progos, prisijungti prie „Scanorama Shortcut“ ir savo profesinę sėkmę pasiekti trumpesniu keliu.

Viešųjų pirkimų taisyklės