Šeimos šventė

Ernelláék Farkaséknál

Šeimos šventė

It's Not The Time Of My Life

Vengrija

2016 m., 81 min.

Režisierius: 
Szabolcs Hajdu
Prodiuseris: 
Gabor Ferenczy
Vaidina: 
Imre Gelányi, Lujza Hajdu, Szabolcs Hajdu, Zsigmond Hajdu, Domokos Szabó
Subtitrai: 
Lietuviški, angliški

Baikit bartis! Teisūs visi.

Vėlų vakarą Esterą (akt. Orsolya Török-Illyés), jos vyrą Farką (akt. Szabolcs Hajdu) ir sūnų Bruną (akt. Zsigmond Hajdu) užgriūva netikėti svečiai. Esteros sesuo Ernela (akt. Erika Tankó), jos vyras Albertas (akt. Domokos Szabó) ir duktė Laura (akt. Lujza Hajdu) grįžta namo po nesėkmingo bandymo įsikurti Škotijoje. Dvi šeimos kurį laiką apsistoja viename bute. Bendras gyvenimas nė iš tolo neprimena idiliškos vienovės. Gyvi veikėjai ir jų dialogai įsuka kasdienių situacijų kaleidoskopą ir negailestingai brėžia abipusio pakantumo ribas, apnuogina aplinkybių įkaitais tapusių žmonių santykius.

Fimą galite žiūrėti namų kino teatre „ePasaka“: http://www.epasaka.lt/lt
 

Festivaliai: 

Filmas laimėjo du apdovanojimus Karlovy Varų kino festivalyje: geriausio aktoriaus ir Krištolinį gaublį (apdovanojimas geriausiam filmui).

Miškolco tarptautiniame kino festivalyje laimėjo publikos apdovanojimą.

Szabolcsas Hajdu – vengrų kino ir teatro režisierius, studijavęs teatro ir kino meną Budapešte. 2007 m. jo filmas „Balti delnai“ pristatytas Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“ ir pagerbtas specialiu žiuri paminėjimu Karlovi Varų kino festivalio konkursinėje programoje „Rytai Vakarai“. 2016 m. juosta „Šeimos šventė“ šiame festivalyje pelnė „Krištolinio gaublio“ apdovanojimą, o S. Hajdu įvertintas už geriausią vyro vaidmenį. Kino kritikai jo režisūrinį tikslumą ir aktorių vaidybos įtaigumą pelnytai lygina su I. Bergmano ir J. Cassaveteso darbais.