Savaitė ir viena diena

Shavua Ve Yom

Savaitė ir viena diena

One Week and a Day

Izraelis

2016 m., 98 min.

Režisierius: 
Asaph Polonsky
Prodiuserė: 
Naomi Levari
Vaidina: 
Sharon Alexander, Shai Avivi, Evgenia Dodina, Uri Gavriel, Carmit Mesilati Kaplan, Tomer Kapon
Subtitrai: 
lietuviški, angliški

Padarysim operaciją, nuvarysim į paplūdimį, paleisim vėžį į jūrą, pavalgysim falafelių (tau be agurkų), pažaisim stalo tenisą, parūkysim žolės ir tiesiai į lovą. Nereali diena!

  • Lapkričio 13 d., sekmadienis, 18:00  „Forum Cinemas“ Kaune, 3 salė

  • Lapkričio 18 d., penktadienis, 19:15  „Forum Cinemas“ Kaune, 2 salė

Kai Ejalas (akt. Shai Avivi) baigia tradicinį žydų savaitės gedulą dėl mirusio sūnaus,  žmona (akt. Evgenia Dodina) ragina jį grįžti prie kasdienio gyvenimo. Tačiau vyras, apsirūkęs su jaunu kaimynu (akt. Tomer Kapon), leidžiasi į nuotykius ir suvokia, kad dar liko dalykų, dėl kurių verta gyventi. Asapho Polonskio filmas – psichologiškai niuansuotas, tikslus ir sveiko humoro nestokojantis žvilgsnis į gedulą.

Festivaliai: 

2016 m. Jeruzalės kino festivalyje laimėjo Geriausio pirmojo filmo, Geriausio scenarijaus apdovanojimus, FIPRESCI apdovanojimą už geriausią debiutą.

2016 m. Kanų kino festivalyje nominuotas Kritikų savaitės didžiajam prizui, Auksinės kameros prizui.

2016 m. gavo Izraelio kino akademijos apdovanojimą.

2016 m. Oldenburgo kino festivalyje laimėjo Seymour Cassel apdovanojimą.

 

Asaphas Polonskis gimė 1983 m. Vašingtone, o užaugo Izraelyje, kur sukūrė du trumpametražius filmus („Užtrauktukas“, „Lovoje 10 val. vakaro“), atrinktus į Jeruzalės kino festivalį. 2010-aisiais jis dalyvavo Amerikos kino instituto konservatorijos režisūros programoje, vėliau režisavo trumpo metro filmą „Samnang“, kuris pelnė daug tarptautinių apdovanojimų. „Savaitė ir viena diena“ – jo pilnametražis debiutas.