Nesibaigianti poezija

Poesía sin fin

Nesibaigianti poezija

Endless Poetry

Prancūzija, Čilė, Japonija, Jungtinė Karalystė

2016 m., 128 min.

Režisierius: 
Alejandro Jodorowsky
Prodiuseris: 
Xavier Guerrero Yamamoto
Vaidina: 
Adan Jodorowsky, Brontis Jodorowsky, Leandro Taub, Pamela Flores, Alejandro Jodorowsky
Subtitrai: 
lietuviški, angliški

Poezija, tu nušviesi mano kelią kaip liepsnojantis drugys.

  • Lapkričio 20 d., sekmadienis, 20:00  „Forum Cinemas“ Kaune, 2 salė

„Feliniškas“, – taip šį filmą apibūdina kritikai ir priduria, kad tai yra žiūroviškiausias ir labai jaudinantis šio įvairiapusiško kūrėjo darbas, kuriame rodomos universalios žmogiškosios patirtys prabyla į kiekvieną. Ypač jautrus galbūt ir dėl to, kad jis yra autobiografinis, atviras ir nuoširdus režisieriaus darbas.

Paauglys Alechandras svajoja tapti poetu, tačiau griežtas tėvas tokių kalbų nė girdėti nenori. Alechandrą poezija vilioja, nes ji yra raktas nuo durų, už kurių – visa, kas draudžiama, o drauge ir visas klounų, nykštukų, stebuklo, geidulingų naktų ir melancholijos prisodrintas pasaulis. Jautrų, kiek drovų Alechandrą vaidina režisieriaus sūnus Adanas, o ir pats režisierius pasirodo juostoje, kad pasikalbėtų su jaunu savimi.

Festivaliai: 

Miuncheno kino festivalyje nominuotas Geriausio tarptautinio filmo apdovanojimui.

Alejandro Jodorowsky žinomas ne tik kaip kino ir teatro režisierius – jis ir scenaristas, poetas, prodiuseris, kompozitorius, muzikantas, mimas, komiksų autorius, spiritualistas. Jo avangardistiniais vadinami filmai, iš kurių žymiausi – „El Topo“, „Šventasis Kalnas“, „Santa Sangre“, tapo kultiniai.