Liudviko XIV mirtis

La Mort de Louis XIV

Liudviko XIV mirtis

Death of Louis XIV

Prancūzija, Portugalija, Ispanija

2016 m., 115 min.

Režisierius: 
Albert Serra
Prodiuseris: 
Joaquim Sapinho
Vaidina: 
Jean-Pierre Léaud, Patrick d'Assumçao, Marc Susini, Irène Silvagni, Bernard Belin
Subtitrai: 
Lietuviški, angliški

- Jie mane myli.

- Taip pone. Jūs – jų šeimininkas.

  • Lapkričio 14 d., pirmadienis, 20:30  „Forum Cinemas“ Kaune, 2 salė

Karaliaus dvaras skendi rembrantiškoje prieblandoje ir yra apimtas gedulo nuotaikos – Liudvikas XIV gęsta trijų jį prižiūrinčių gydytojų rankose. Liudvikas (jį meistriškai vaidina Jean-Pierre Leaud) filmo pradžioje sutinkamas apžvelgiantis Versalio sodus. Šis jo ilgesingas žvilgsnis į savo valdas vakaro prieblandoje bus jau paskutinis. Skrupulingai fiksuojamas kiekvienas skausmingas kenčiančio valdovo atodūsis, žodis, gestas galų gale užpildo kenčiančio vienišo žmogaus portretą. 

Festivaliai: 

Suteiktas Prancūzijos kino apdovanojimas „Prix Jean Vigo“, Jeruzalės kino festivalyje - Geriausias užsienio filmas, Haggiag ir Wilf šeimos fondo apdovanojimai.

Albertas Serra yra katalonų režisierius, kartais vadinamas radikaliuoju klasicistu. Jo pilnametražiai filmai yra pelnę pagrindinius Vienos, Turino, Lokarno, Jeruzalės ir kitų kino festivalių apdovanojimus, Prancūzijos kino „Prix Jean Vigo“, buvo pristatyti Kanų kino festivalyje. Kaip videomenininkas jis pristatė projektą Kaselio šiuolaikinio meno festivalyje „Documenta“.