Kelionė į mėnulį

Der Kommer En Dag

Kelionė į mėnulį

The Day Will Come

Danija

2016 m., 110 min.

Režisierius: 
Jesper W. Nielsen
Prodiuseriai: 
Peter Aalbæk Jensen, Louise Vesth, Sisse Graum Jørgensen
Vaidina: 
Lars Mikkelsen, Sofie Gråbøl, Harald Kaiser Hermann, Albert Rudbeck Lindhardt, Laurids Skovgaard Andersen
Subtitrai: 
Lietuviški, angliški

Būk gudrus, tapk vaiduokliu. Kai tapsi vaiduokliu, niekas nebekreips į tave dėmesio. Tiesiog daryk, kas tau sakoma.

1967 m. Danijoje du broliai, Elmeris (akt. Harald Kaiser Hermann) ir Erikas (akt. Albert Rudbeck Lindhardt), atsiduria berniukų prieglaudoje. Šioje prieglaudoje, turinčioje tapti jų namais, nėra vietos gailestingumui ar globai. Čia draudžiama net svajoti – tuo įsitikina Elmeris, jaunesnysis iš brolių, sunkios rankos nesuturinčiam direktoriui (akt. Lars Mikkelsen) prasitaręs, kad užaugęs nori būti astronautas. Šis filmas – jautri mažojo žmogaus studija, paremta tikrais įvykiais vienoje Danijos prieglaudų, – per pagrindinio herojaus portretą atskleidžia neblėstantį ryžtą ir tikėjimą žmoniškumu. 

Festivaliai: 

Hamburgo kino festivalyje laimėjo publikos apdovanojimą. Norvegijos tarptautiniame kino festivalyje laimėjo FIPRESCI prizą.

Jesper W. Nielsenas yra danų režisierius, baigęs montažo studijas Danijos kino mokykloje. Kritikai apie jį atsiliepia kaip apie originalų kino, skirto vaikams ir jaunimui, kūrėją. Tai patvirtina ir Amsterdamo „Cinekid“ festivalyje pelnytas Specialusis žiuri apdovanojimas už filmą „Maža didžioji sesuo“ (1998 m.). Režisierius yra sukūręs seriją filmų vaikams (1995–1997 m.), televizijos serialų, o jo pilno metro juosta „Gerai“ (2002 m.) Danijoje pasiekė kino teatrų lankomumo rekordus ir pelnė CICAE apdovanojimą Lokarno kino festivalyje.