Baltieji žmonės

Det vita folket

Baltieji žmonės

White People

Švedija, Danija, Suomija

2015 m., 82 min.

Režisierė: 
Lisa Aschan
Prodiuseriai: 
Mimmi Spång, Anna-Maria Kantarius, Rebecka Lafrenz
Vaidina: 
Vera Vitali, Pernilla August, Issaka Sawadogo
Subtitrai: 
lietuviški, angliški

Kai turėsi pakankamai jėgų, daugiau nebereiks čia gulėti. Tada vyksi su manimi namo.

Aleks (akt. Vera Vitali) kali, laukdama deportacijos. Ji nežino, nei kur yra šiuo metu, nei kur bus nuvežta. Moteris atsisako susitaikyti su savo likimu ir ryžtasi ištrūkti į laisvę. Galia ir griežta hierarchija paremtoje bendruomenėje šis tikslas priverčia stoti į akistatą su žmogiškąja prigimtimi ir jos tamsiausiomis pusėmis. „Baltieji žmonės“ – mokslinės fantastikos įkvėpta galios ir valdžios struktūrų studija.

Festivaliai: 

At Gulbage Awards nominated for Best Supporting Actor, Best Cinematography, Best Sound, Best Make-up, Best Music. At Stockholm Film Festival won Feature Film Award.

Lisa Aschan – švedų režisierė ir scenaristė. Studijavo kino režisūrą Švedijoje ir Danijoje, 2011 m. Geteborgo kino festivalyje pristatė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Beždžioniautojos“, kuris buvo pripažintas Geriausiu Šiaurės šalių filmu ir pelnė Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimą. Juosta tapo geriausiu ilgametražiu filmu Tribekos kino festivalyje ir buvo apdovanota „Krištolinio lokio“ statulėle Berlyno kino festivalyje. Filmą „Beždžioniautojas“ rodė „Scanorama“.